Cena iPhonu SE v Európe bude podstatne vyššia

  • Včerajšie predstavenie iPhonu SE vyvolalo po celom svete najrôznejšie reakcie.
iphone_se
  • Včerajšie predstavenie iPhonu SE vyvolalo po celom svete najrôznejšie reakcie.

anúšikovia sa rozdelili na dve základne – jedna oceňovala nový lacný a výkonný štvorpalcový smartfón od Apple, tej druhej sa nepáči, že sa spoločnosť vracia naspäť namiesto toho, aby prichádzala s niečím novým. Každý nám však dá za pravdu, keď povieme, že cena tejto novinky milo prekvapila. 399 dolárov za nový iPhone je rozprávková cena, aj keď nejde o vlajkovú loď.0x600

foto: theverge.com

Aj naši fanúšikovia sa potešili. Musíme však schladiť všetky pozitívne reakcie. Ukázalo sa, že táto cena bude platiť len v Spojených štátoch. Európa je na tom o niečo horšie. iPhone SE sa tu bude predávať za 490 € v prípade 16 GB modelu, čo je o 50 $ viac ako v Amerike. 64 GB iPhone SE bude stáť 590 €, teda v prepočte 663 $. V porovnaní s 499 $ ide o podstatný rozdiel.

foto: technobuffalo.com

Je ale dôležité podotknúť, že suma, za ktorú sa iPhone SE bude predávať v USA, nezahŕňa daň z predaja, ktorá sa líši v každom jednom štáte. Do európskej ceny je zarátaná aj DPH. Aj tak ale ide o dosť podstatný rozdiel, ktorý nepoteší žiadneho fanúšika Apple v Európe. Na druhej strane, vyššia cena v Európe nie je ničím novým, a tak sme si na niečo podobné už mohli zvyknúť.

Thinkapple.sk

Zdroj: Thinkapple.sk, zdroj titulnej fotografie: apple.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK