Centrála McDonald’s ťa dostane, je stelesnením udržateľnosti a moderného dizajnu

  • Moderné technologické vybavenie, skvelý dizajn, moderné materiály a zároveň eco-friendly
  • Také je sídlo fastfoodového giganta
  • Moderné technologické vybavenie, skvelý dizajn, moderné materiály a zároveň eco-friendly
  • Také je sídlo fastfoodového giganta

Čoraz viac firiem považuje udržateľnosť a ekológiu ako dôležité elementy svojho biznisu. Jednou z nich je aj fastfoodová sieť McDonald’s, ktorá nedávno predstavila budovu svojho nového sídla.

Nachádza priamo v centre Chicaga na ploche 39 000 m2 a v deväť poschodovej budove ponúka podľa informácií Fastcompany.com priestor pre viac ako 2 000 zamestnancov.

Súčasťou budovy je aj historický showroom, testovacia kuchyňa alebo manažérske centrum vzdelávania Hamburger University a reštaurácia McDonald’s, ktorej ponuku tvoria produkty z celého sveta. Za projektom a realizáciou stavby stojí Studio O+A, ktoré ma na svedomí kaviarne, lobby, salóniky a environmentálne prvky a štúdio IA Interior Architects, ktorého dielom sú schody átria, dizajn pracoviska a testovacie kuchyne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

🍾 Always rewarding to work on a large canvas and Interior Design Magazine’s #bestofyear Award for Extra Large Office was definitely an extra large effort!! We’re thrilled to share this honor with IA Interior Architects for @mcdonalds epic new headquarters in Chicago’s West Loop. Thanks to the artists and artisans who made these wide-angle visions a reality! 👏 @primoorpill_a @perrystephney @vereker @tcp09 @draftsmansf15 @tsurechka @eatchofood @jentles_ @dkoide @iaarchitects 📸 @garowland + + + + #oplusa #interiordesign #award #winner #office #shootforthegreatness #extralargeoffice #officedesign #MHQ #mcdonalds #mcdonaldshq #chicago #southloopchicago #winner #architecture

Príspevok, ktorý zdieľa Studio O+A (@o_plus_a),

Rozhodnutie spoločnosti presunúť sa po 47 rokoch do nového sídla, ktoré bolo dokončené ešte v minulom roku, vysvetľuje v krátkom popise projektu Studio O + A.

„Nie je to len dôležité obchodné rozhodnutie – je to vyhlásenie o spôsobe, ako žijeme naše životy. McDonald’s predstavil nové sídlo, ktoré by mohlo hovoriť o čoraz väčšej mestskej a zdravej kultúre.“ Detailné fotografie exteriéru, interiéru a dispozície budovy najnovšieho sídla McDonald’s nájdeš na stránkach štúdií Studio O+A a IA Interior Architects.

Medzi iné zaujímave budovy spoločnosti patrí napríklad experimentálne a alternatívne riešenie prevádzky v Hong Kongu alebo presklenná budova so zlatou fasádou v strede ulice Rotterdamu.

zdroj: Studio O+A; IA Interior Architects; fastcompany.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech