CES 2015 – deň prvý

  • Prvý oficiálny deň CES-u je za nami, a tu je prehľad toho najzaujímavejšieho.
image_1420708214.jpeg
  • Prvý oficiálny deň CES-u je za nami, a tu je prehľad toho najzaujímavejšieho.

Volkswagen sa pridáva

Vokswagen oznámil, že niektoré jeho modely budú v priebehu roka 2015 vybavené palubnou doskou pripojiteľnou k Apple CarPlay a Android Auto, a kompatibilnou s Mirrorlinkom. Na CES tiež oznámili veľké pokroky na poli autonómnych automobilov, a hybridných elektomobilov e-golf.

 

 

Sony má svoje okuliare …. teda vlastne, má tie vaše

Sony uviedlo Smartglass Attach – klip, ktorý si pripnete na akékoľvek okuliare, a vytvoríte z nich okuliare s rozšírenou realitou (augmented reality). Najväčšími prednosťami je obojstranná pripojiteľnosť (ako na pravé, tak aj na ľavé oko), vodeodolnosť (pot, obliatie … ale neskúšal by som sa v nich potápať), a hlavne – opensource, čo bude určite veľkou pomocou pri ich rozšírení na trh. Medzi nevýhody sa radí hlavne veľká baterka, teda trocha “neohrabaná” veľkosť.

 

 

Prvý herný notebook so vstavanou mechanickou klávesnicou

MSI uviedlo na trh nový herný notebook TG80 Titan SLI so vstavanou mechanickou klávesnicou. Konečne si tak nemusíme pripájať dobrú klávesnicu k notebooku externe. Okrem toho tiež predviedlo prvotriedne vybavený AG240 4K, prvý All-in-one herný počítač s rozlíšením 4K.

 

Linksys zlacňuje

Linksys predviedol novú verziu svojho ikonického modro-čierneho routeru WRT1900AC. WRT1200 je síce o niečo slabší ako jeho starší brat, ale je cenovo priateľnejší. Namiesto 4 antén bude mať len dve, a bude dosahovať rýchlosť od 400 do 687 mbps. Jadro routeru vyjde opensource po spustení v apríli.

 

Znova Intel, tentokrát pre tablet

Okrem Broadwellovskej rady sa upgradu dočkajú aj procesory pre tablety a mobily. Nová rada Cherry Trail-T by sa mala usadiť na našich tabletoch a mobiloch v prvom polroku 2015, a prinesie zlepšené grafické jadrá, technológiu na šetrenie energie cez redukovanie jasu obrazovky, a vylepšenú konektivitu LTE. Pre nás to bude znamenať silnejší výkon, lepšiu výdrž batérii, a vraj “grafiku stolových počítačov na prenosných zariadeniach”.

 

PlayStation bude streamovať televízne programy

Nová služba PlayStation Vue, ktorá bude dostupná majiteľom PS3 a PS4 už v prvom kvartáli 2015, bude streamovať relácie veľkých staníc ako Viacom či Fox. Hlavnou výhodou je, že si dokážete pozrieť aj stanice, ktoré by ste si museli inak predplatiť – a k tomu dostanete navyše trojdenný archív. Cena Vue zatiaľ nebola oznámená.

 

 

Zdroj: techradar.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech