Denník N expanduje do Česka. Na tamojšom trhu má ambiciózne plány

  • Po úspechu na Slovensku smeruje Denník N do Čiech
  • Hlavnou motiváciou je kríza médií, politika a verejný život
  • Pomocnú ruku podali aj filantropi
dennik-n-cesko-nahlad
Screenshot / Denník N
  • Po úspechu na Slovensku smeruje Denník N do Čiech
  • Hlavnou motiváciou je kríza médií, politika a verejný život
  • Pomocnú ruku podali aj filantropi

Sú to už viac ako tri roky, čo nás Denník N zásobuje informáciami a nezávislou žurnalistikou. Momentálne sa chystá napísať ďalšiu kapitolu tohto príbehu, a to expanziou k bratom Čechom. Fungovať má na rovnakých princípoch ako slovenská verzia, teda na nezávislosti od záujmov majiteľov, či už obchodných, alebo politických.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Screenshot / Denník N

Investície ktoré majú pomôcť pri rozbehu poskytnú podnikatelia a filantropi, manželia Jaroslav a Silke Horákovci z Albatros Media, Martin Vohánka CEO W.A.G. payment solutions a Libor Winkler riaditeľ RSJ. Nie sú však nováčikovia v podporovaní nezávislej a kvalitnej žurnalistiky, podporujú aj Nadační fond nezávislej žurnalistiky. K tomuto zoznamu sa majú pridať postupne aj ďalší investori, ale hlavným cieľom Denníka N v Česku je stať sa časom úplne finančne sebestačným.

Šéfredaktorom nového denníka je Pavol Tomášek, ktorý donedávna plnil rovnakú funkciu na portáli Aktuálně.cz, ktorý pomáhal aj zakladať. Riadiť vydavateľstvo bude Ján Simkanič, publicista a vydavateľ. Denník N bude vychádzať aj v tlačenej forme, ale hlavne sa mieni sústrediť na digitálny obsah. Stránka bude obsahovať aj formát Minúta po minúte, ktorý je dobre známy slovenským čitateľom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK