Československá značka vyrába tašky s príbehom, dbá pritom na životné prostredie

  • Československá značka, ktorá dbá na životné prostredie
  • Vo svojom portfóliu má rôzne typy tašiek, ktoré sú vyrábané z recyklovaných materiálov
  • Na svoje si prídu milovníci klasických tašiek s uchom, ale aj milovníci ruksakov
  • Každý jeden kus je tvorený vlastnoručne, čo mu pridáva na originalite
vecizveci_titulka
Archív VecizVeci
  • Československá značka, ktorá dbá na životné prostredie
  • Vo svojom portfóliu má rôzne typy tašiek, ktoré sú vyrábané z recyklovaných materiálov
  • Na svoje si prídu milovníci klasických tašiek s uchom, ale aj milovníci ruksakov
  • Každý jeden kus je tvorený vlastnoručne, čo mu pridáva na originalite

So značkami, ktoré vyrábajú rôzne produkty z recyklovaných materiálov sa v poslednej dobe akoby vrece roztrhlo. Ďalšou československou značkou, ktorá dbá na životné prostredie, je značka VecizVeci, ktorá sa špecializuje na výrobu módných, reklamných a konferenčných tašiek z recyklovaných materiálov, čím podporuje súčasný trend pokrokového využívania textílií.

Ich prvá veľká objednávka je pre firmu Accenture v objeme 1 500 kusov na konferenciu do Houstonu, Texasu a USA. Značku podporila aj nezisková organizácia East Meets West, ktorá v rámci networkingu zastupuje malých podnikateľov z východnej Europy, od Poľska až po Bálkán. 

zdroj: Archív VecizVeci

Prečo recyklovať

Vačšina tašiek dostupných na trhu je dnes bohužiaľ vyrobená z nových, lacných materiálov. Ich životnosť je pre ich kvalitu časovo obmedzená. Celosvetový tlak na znižovanie výrobných cien prináša nielen nižšiu kvalitu použitých materiálov, ale aj znižovanie hodinovej ceny pre pracovníkov výroby na úroveň existenčného minima.

Konferenčné tašky sú dnes zväčša vyrábané rovnakým spôsobom a často z neekologických materiálov. Pritom po samotnej konferencii z viacerých dôvodov často končia v koši a o ich likvidácii si ilúzie nerobíme.

zdroj: Archív VecizVeci

Nie len recyklácia, ale aj osobné puto

Viac jako 90% materiálov, ktoré používame na výrobu našich tašiek, už vo svojej pôvodnej forme (napr. džínsy, košele, tričká) doslúžili. Neznamená to však, že nemôžu nájsť svoje uplatnenie v inej, novej forme. Značka VecizVeci symbolizuje recykláciu a tvorenie vecí z vecí, ktoré majú svoj príbeh.

Prvýkrát bola značka predstavená verejnosti v roku 2017 a to krstom loga českými celebritami na čele s Michaelou Gemrotovou, Michaelou Tomešovou či Natáliou Grossovou. Aj ony už majú vlastné tašky VecizVeci ušité z ich osobných príbehov.

zdroj: Archív VecizVeci

Kolekcia VecizVeci

Módne tašky sú vytvorené buď z materiálu poslaného samotným klientom, ktorý je doplnený o vybranú podšívku alebo sa vyrábajú z materiálov, ktoré máme k dispozícii. Použité materiály, ktoré premieňame na nové, či už dizajnom, ale aj funcionalitou, nakupujeme v sekáčoch. Módne tašky ponúkame v troch originálnych strihoch.

Konferenčné tašky vyrábame z použitých pánskych košiel, dodaných alebo nakupovaných taktiež v sekáčoch. Šijeme ich v dvoch štandardizovaných strihoch. Prvý model má formu klasickej tašky s uchom a druhý je v podobe malého ruksaku.

zdroj: Archív VecizVeci

Zlatá edícia sa vyznačuje originalitou použitého materiálu a spôsobom tvorby, ktorú zo svojich rúk nepúšťa zakladateľ značky Laco Hudec Šubrt. Ako vášnivý cestovateľ prináša z potuliek po svete látky, ktoré sú originálne a vždy sa viažu k nejakej významnej udalosti. Tieto látky sú k dispozícii iba v malom množstve a ako podšívku používa kvalitný satén. Posledným unikátným úlovkom sú látky zo severo-indického štátu Ladakh, ktorý mnohí nazývajú malý Tibet. Ide o hodváb, ktorý sa používa na tradičné ozdoby Budhistických chrámov a sôch Budhu.

zdroj: Archív VecizVeci

Kde a ako sa VecizVeci vyrábajú

Samotná výroba tašiek VecizVeci sa realizuje v Rakúsku, na Slovensku a v Čechách. Každý kus je originál a každý je tvorený vlastnoručne – od vyrezania strihu z košiel, džínsov alebo tričiek, až po samotné šitie. Zatiaľ čo sa vo velkých produkciách na strihanie používajú stroje, čím sa skracuje doba strihu, naše tašky sú kompletne strihané, resp. rezané ručne a následne šité na šijacom stroji.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech