Ako cestovať do zahraničia skoro zadarmo

  • Veľa ľudí žije v mylnej predstave, že cestovanie je drahé a nedostupné. Niekedy však stačí trochu odvahy a človek môže cestovať na druhý koniec sveta prakticky zadarmo. Existuje veľa možností pre študentov, absolventov, ale aj pracujúcich, ktorí chcú na pár dní odísť z každodennej reality a spoznať inú kultúru a krajinu.
Suitcase-tarvlhipster
  • Veľa ľudí žije v mylnej predstave, že cestovanie je drahé a nedostupné. Niekedy však stačí trochu odvahy a človek môže cestovať na druhý koniec sveta prakticky zadarmo. Existuje veľa možností pre študentov, absolventov, ale aj pracujúcich, ktorí chcú na pár dní odísť z každodennej reality a spoznať inú kultúru a krajinu.

Výmenný študijný pobyt

foto: newschool.edu

Skoro každá vysoká škola už má možnosť vyslať svojich študentov do zahraničia. Stačí zájsť na študijné oddelenie tvojej školy a môžeš si vybrať z množstva škôl a zažiť nezabudnuteľný semester alebo dva. Grant pokrýva základné náklady na život v danej krajine. Erasmus väčšinou zahŕňa iba európske krajiny, no veľa škôl má zmluvy aj so školami mimo Európy.

Odborné Stáže

student-travel-jobs-globetrotter

foto: blog.travefy.com

Zahraničná pracovná skúsenosť je často ten element v životopise, ktorý odlíši jedného kandidáta od druhého. Okrem zdokonalenia jazykových zdatností, človek získa schopnosť lepšie porozumieť iným kultúram a jeho obzor sa rozšíri. Granty ako Erasmus Plus sú zamerané na stáže v Európe. Ak však tvoje srdce túži po väčšej exotike, organizácie ako AIESEC sprostredkovávajú aj platené stáže po celom svete.

Keď si odvážnejší a rozhodneš sa ísť na vlastnú päsť, skús stránky ako www.workinstartups.com, Graduateland, www.startus.cc. Tieto stáže sú väčšinou platené a v priemere na 6 mesiacov, no veľa firiem na ich konci ponúka aj zmluvy na trvalý pracovný pomer.

Dobrovoľnícka práca

volunteer-jobs-social-work-abroad.1200

foto: projects-abroad.co.uk

Ak si časovo obmedzený a nechceš sa trvalo zaviazať práci v zahraničí alebo sa zaujímaš o projekt venovaný rozvoju spoločnosti a okolia, niekoľko týždňové dobrovoľnícke stáže sú pre teba tou najvhodnejšou alternatívou. WOOF, AIESEC alebo aj slovenský inex.sk ti pomôžu pri hľadaní tej vysnenej práce, ale tiež pri vybavovaní víz, ubytovania, poistenia a podobne.

Inou možnosťou je práca na farmách, v malých hoteloch alebo komunitných centrách, ktorá sa dá nájsť napríklad na stránke www.workaway.info alebo www.idealist.org . Tieto práce sú zväčša neplatené, ale často poskytnú ubytovanie alebo stravu počas pobytu zadarmo.

Niečo netradičné

man-918983_1280

foto: pixabay.com

Neflix nedávno ohlásil, že zaplatí 4000 dolárov za dva týždne cestovania a fotenia miest z ich seriálov. Ak však nie si ten šťastlivec, ktorý vyhral konkurz na túto ponuku, skús napríklad stránku reviewstream.com. Tá ponúka 1,50 dolára (1,32 EUR) za napísanie hodnotenia.

Alebo čo takto stráviť mesiac v Afrike testovaním liekov proti malárii a dostať za to zaplatené?

Ďalej sú tu požičovne áut, ktoré majú problémy s presunom svojich aút, preto ponúkajú možnosť pre ľudí zadarmo s plnou nádržou odviesť ich auto. A to neplatí len pri autách, ale napríklad aj pri lodiach.

zdroj titulnej fotografie: gymaround.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK