Chaos v očkovacej lotérii: SMS o registrácii chodia aj tým, ktorí sa neprihlásili. Niektorým prihláseným neprišlo nič

  • Niekoľko osôb sa nedočkalo potvrdzovacej SMS
  • Iným zas prišla, aj keď sa neregistrovali
  • Ministerstvo financií vysvetľuje, ako postupovať
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Facebook/Byť zdravý je výhra, unsplash/Firmbee.com
  • Niekoľko osôb sa nedočkalo potvrdzovacej SMS
  • Iným zas prišla, aj keď sa neregistrovali
  • Ministerstvo financií vysvetľuje, ako postupovať

Očkovaciu lotériu sprevádzalo od samého začiatku niekoľko nepríjemností. Jedným z problémov boli potvrdzujúce SMS. Tie často buď neprišli, alebo boli doručené do nesprávnych rúk.

Je nutná kontrola údajov

Mnohým registrovaným neprišli súťažné kódy, bez ktorých nemôžu byť zaradení do žrebovania. Vyskytli sa však aj prípady, kedy správa o registrácii chodila aj osobám, ktoré sa do žrebovania o očkovaciu prémiu neregistrovali.

„Prosíme všetkých záujemcov o sprostredkovateľský bonus či zaradenie do žrebovania o očkovaciu prémiu, aby si na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk pri vypĺňaní formulára vždy skontrolovali svoje osobné údaje. V niektorých prípadoch sa totiž stalo, že sa človek pomýlil v mailovej adrese alebo telefónnom čísle,“ objasňuje Ministerstvo financií.

Súťažiacemu, ktorý totiž správne vyplnil všetky údaje, by mala po overení prísť SMS a zároveň aj e-mail. Ak zaregistrovanej osobe príde len jedno z uvedeného, je vraj pravdepodobné, že sa pri vypĺňaní druhého údaju pomýlil, objasňuje Ministerstvo financií.

„Takýto súťažiaci by mal následne kontaktovať našu infolinku na čísle 048/4317222, kde mu naši pracovníci údaje manuálne zmenia či doplnia,“ vysvetľujú. Ľudia tak môžu spraviť nie len prostredníctvom infolinky, ale aj internetového formulára.

Mylné zadanie čísla

Ako sme uviedli vyššie, druhým prípadom sú ľudia, ktorým bola doručená SMS alebo e-mail o registrácii do očkovacej prémie, no nevedia o tom, že by sa prihlasovali.

„V týchto prípadoch rovnako odporúčame kontaktovať našu infolinku, ktorá dokáže všetky údaje na počkanie vymazať. Na základe obsahu potvrdzujúcej správy vieme následne identifikovať pravdepodobného súťažiaceho, ktorý bude upozornený na to, že pri registrácii zrejme omylom zadal mobilné číslo alebo e-mail inej osoby,“ objasňuje jednotlivé kroky Ministerstvo financií.

Zároveň ďalej informuje o tom, že k dnešnému ránu sa do žrebovania prihlásilo vyše 1 130 000 ľudí.

Telefón
zdroj: unsplash/Firmbee.com
Zdroj: Facebook/Ministerstvo financií SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK