Chceš nové auto bez platenia? Ford vie ako na to

  • Ford v máji tohto roka spustil prevádzku pilotnej služby GoDrive určenej na zdieľanie aut v Londýne. V princípe ide o požičovňu automobilov, kde nemusíte vrátiť auto tam odkiaľ ste ho zobrali. To však ani z ďaleka nie je všetko, čo si Ford prichystal.
image_1435526703.jpeg
  • Ford v máji tohto roka spustil prevádzku pilotnej služby GoDrive určenej na zdieľanie aut v Londýne. V princípe ide o požičovňu automobilov, kde nemusíte vrátiť auto tam odkiaľ ste ho zobrali. To však ani z ďaleka nie je všetko, čo si Ford prichystal.

 

Táto služba využíva flotilu elektrických Fiest a Focusov a je sprístupnená niekoľko tisíc užívateľom, ktorí majú k dispozícii 50 áut rozmiestnených na 20 miestach v Londýne. Výhodou je, že aktuálne poplatky si dokážete pozrieť na GoDrive aplikácií, pričom prvých 5 minút, ktoré sú zdarmo, môžete využiť pre zoznámenia sa s autom.

Prednedávnom Ford prišiel s ďalšou možnosťou pre šoférov ako si zapožičať automobil. Spoločnosť predstavila svoj nový program „Peer-2-Peer Car Sharing“. Ten vám umožní na krátky čas zapožičať svoj automobil iným vodičom.

 

 

Využiť ho bude môcť 14,000 držiteľov vodičského oprávnenia v šiestich amerických mestách – Berkeley, Oakland, San Francisco, Portland, Chicago a Washington DC – a ďalších 12,000 šoférov v Londýne. Tí sa môžu tohto programu zúčastniť cez softvér fungujúci na princípe webovej stránky a ktorý je ľahko dostupný aj cez mobilné zariadenia. Ford si ho vypožičal od spoločností Getaround a easyCar Club zameraných na zdieľanie áut a uistil šoférov, že všetci budúci používatelia musia prejsť schvaľovacím procesom ešte predtým, ako si váš automobil zapožičajú. Prednedávnom GoDrive predstavil schému, ktorá vyzerá viac menej ako klasická požičovňa áut. Spolieha sa na to, že zákazníci auto vrátia po uplynutí výpožičnej doby.

 

 

Program na požičanie áut je otvorený pre všetkých vodičov, ktorí musia splácať svoje automobily

Zatiaľ je „Peer-2-Peer Car Sharing“ program otvorený len pre ľudí, ktorí majú svoje vozidlo kúpené prostredníctvom Ford Credit (forma financovania na splátky cez spoločnosť Ford). Peniaze, ktoré získate za požičanie svojho auta, je možné využiť priamo na zaplatenie mesačnej splátky. Služby ako easyCar Club zabezpečujú „výpožičky“ už nejaký ten čas, ale Ford sa stal prvým výrobcom áut, ktorý ich nielen aktívne podporuje, ale zároveň nimi umožňuje vozidlo splácať. „Vzhľadom na to, že mnoho áut je väčšinu času odparkovaných, môže to pomôcť naším zákazníkom získať extra hotovosť a udržať ich vozidlá v chode.“ povedal David McClelland, vice prezident pre marketing spoločnosti Ford.

 

 

zdroj: The Verge

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech