Chceš sa naučiť nový jazyk? Mladý Slovák prináša novú aplikáciu podobnú Duolingu

  • S aplikáciou sa naučíš nielen slovíčka, ale aj gramatiku a správnu výslovnosť
  • Má ponúkať individuálny prístup ku každému používateľovi
appka, duolingo, aplikácia
Pexels/ Pixabay, Pexels/ Andrea Piacquadio
  • S aplikáciou sa naučíš nielen slovíčka, ale aj gramatiku a správnu výslovnosť
  • Má ponúkať individuálny prístup ku každému používateľovi

Od konca minulého roka je na Slovensku dostupná nová, efektívna aplikácia na učenie cudzích jazykov určená pre samoukov. Aplikácia LangBee vychádza z  aplikácie WocaBee na učenie cudzích slovíčok určenej pre školy, ktorá sa u nás aj v zahraničí používa už tretí školský rok. Doteraz ju vyskúšalo viac ako 300-tisíc žiakov na Slovensku aj v zahraničí.

Jej autorom je mladý slovenský programátor Michal Ošvát, ktorý LangBee pripravil v spolupráci so učiteľmi a jazykovými lektormi. Prostredníctvom aplikácie sa máš naučiť nielen slovíčka, ale aj gramatiku a správnu výslovnosť. Tvorcovia sľubujú  individuálny prístup ku každému používateľovi.

Aplikácia ponúka na výber z dvoch jazykov. Angličtinu a nemčinu od stupňa A1 až B2, čiže už úplného začiatočníka až po maturitnú úroveň, ponúkajú za 5 eur za jeden kurz. Aplikáciu za prvé tri mesiace od jej spustenia vyskúšalo viac ako 2500 používateľov zo Slovenska a z Českej republiky, píše TASR.

Aplikáciu nie je nutné inštalovať, je jednoducho dostupná na akomkoľvek zariadení. Unikátnosť aplikácie LangBee spočíva v individuálnom prístupe ku každému používateľovi.

Využíva inteligentný systém, ktorý pozoruje, kde používateľ robí chyby a tieto slovíčka a frázy s ním precvičí dôslednejšie. Navyše, cvičenia v každom kurze nie sú preddefinované, ale dynamicky generované, a tak učenie sa slovíčok nikdy nebude o tom istom.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LangBee (@langbee_sk)

K vytvoreniu aplikácie LangBee ma inšpirovali stovky dopytov od spokojných užívateľov aplikácie WocaBee, od rodičov, ktorí chceli zlepšiť vedomosti svojich detí, aj od mnohých známych, ktorí hľadali užitočnú pomôcku na zefektívnenie učenia sa jazyka,“ pre TASR uviedol programátor Michal Ošvát, autor aplikácií WocaBee a LangBee.

„Na základe skúseností s WocaBee dnes vieme, že učenie jazyka je najefektívnejšie vtedy, keď je zábavné. A presne tento princíp nájdete aj v LangBee,“ dodáva M. Ošvát.

Po zaplatení kurzu má užívateľ jeden mesiac na jeho splnenie. Každý kurz obsahuje 10-12 balíkov slovíčok a fráz, ktoré sa postupne odomykajú. Po splnení každého balíka nasleduje test a po jeho absolvovaní sa odomkne ďalší.

V každom kurze sa takto používateľ naučí približne 150 nových slovíčok, k tomu gramatiku a správnu výslovnosť. Užívateľské rozhranie je v slovenskom alebo českom jazyku.

Školy hovoria o absolútnom „boome“. Tento Slovák mení spôsob výučby cudzích jazykov

Slovíčka a frázy môžeš neobmedzene precvičovať aj po splnení kurzu. Aplikácia ti zároveň bude posielať pravidelné reporty o tvojom pokroku, ktoré motivujú k učeniu. 

Zdroje: TASR, Langbee

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK