Chceš vedieť kódiť? Tak sa to nauč!

  • Deti dnes vyrastajú v digitálnej dobe a často krát vedia oveľa lepšie narábať s internetom, smartphonami a tabletmi, ako ich rodičia. Preto v dnešnej dobe nestačí iba vedieť písať a čítať, ale do popredia sa dostáva už aj schopnosť vedieť programovať.
image_1416321638.jpeg
  • Deti dnes vyrastajú v digitálnej dobe a často krát vedia oveľa lepšie narábať s internetom, smartphonami a tabletmi, ako ich rodičia. Preto v dnešnej dobe nestačí iba vedieť písať a čítať, ale do popredia sa dostáva už aj schopnosť vedieť programovať.

 

Nejde len o to vychovať novú generáciu programátorov. Programovanie je skôr vstupnou bránou do dnešného sveta technológií. Naučiť sa programovať už dnes nie je vôbec zložité a tak môžete svoju kreativitu vložiť do kódov.

 

1. Codecademy

Je bezpochyby najznámejšia webová stránka, na ktorej sa naučíte kódiť. Stránka ponúka na výber veľké množstvo programovacích jazykov, ako sú napríklad: HTML, PHP, JavaScript, jQuery, Python alebo Ruby. Vo vnútri každej lekcie je panel ktorý vysvetľuje potrebný kód a inštrukcie. Stránka dokáže v momente vyhodnotiť vami napísané kódy a upozorniť vás na chyby, takže je to ako keby vedľa vás sedel učiteľ.

 

 

2. Code school

Jedná sa o ďalšiu kvalitnú stránku, na ktorej sa je možné naučiť kódiť. Na rozdiel od väčšiny interaktívnych stránok ide Code school viac do hĺbky. Kurzy sú rozdelené do 4 hlavných skupín: Ruby, JavaScript, HTML/CSS a iOS. Zatiaľ čo väčšina kurzov je ponúkaných bezplatne, pre niektoré je treba si zriadiť premium account, ktorý vás bude stáť mesačne na $25.

 

 

3. Treehouse

Kurzy sú orientované viac projektovo ako jazykovo, takže sú ideálne pre úplných začiatočníkov, ktorí majú presný zámer a vedia čo chcú vytvoriť. Kurzy od Treehouse sú rozdelené do niekoľkých etáp alebo modulov, z ktorých prvé sú bezplatné. Po ich absolvovaní budete vyzvaný na zaplatenie mesačného poplatku $25 , po ktorom sa vám odomkne prístup ku všetkým kurzom s viac ako 650-timi videami.

 

 

4. Khan Academy

Kurzy Khan Academy nie sú až tak kategorizované, ide skôr o akési otvorené ihrisko pre všetkých, ktorí majú záujem naučiť sa kódiť. Na stránke môžete prebehnúť celým procesom od naučenia sa základných pojmov, cez preskúmanie daného kódu, až po výukové videá.

 

 

5. Udacity

Táto stránka osahuje viac videí z oblasti programovania, ako ktorákoľvek iná stránka podobného typu. Nevýhodou je však, že kurzy nie sú navzájom prepojené, takže Udacity nie je veľmi pre začiatočníkov, ale skôr pre tých, ktorí už majú základy zvládnuté a chcú si ďalej rozširovať svoje obzory.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech