Cigániková: Edo Heger nie je schopný robiť absolútne nič, bude sa modliť a to je všetko, čo zvládne (VIDEO)

  • V parlamente začala mimoriadna schôdza, ktorá môže skončiť pádom vlády
  • Startitup poslancom položil jednoduchú otázku: Dôverujete ešte vláde?
Jana Bittó Cigániková rozpráva
Startitup/Dominik Bízik
  • V parlamente začala mimoriadna schôdza, ktorá môže skončiť pádom vlády
  • Startitup poslancom položil jednoduchú otázku: Dôverujete ešte vláde?

Dnešné otvorenie mimoriadnej schôdze ohľadom vyslovenia nedôvery vláde sa nieslo v duchu poriadne vypätých emócií. Tak ako sme písali v tomto článku, v pléne sa doslova „odtrhol z reťaze“ šéf národnej rady a hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý strane SaS doslova nič nedaroval.

Práve liberáli totiž iniciovali otvorenie schôdze, za ktorou bude finálnou bodkou hlasovanie o vyjadrení nedôvery súčasnej vláde. Startitup sa tak pýtal poslancov jednoduchú otázku, a to, či súčasnému vládnemu kabinetu naďalej dôverujú.

Niektorí zákonodarcovia, vrátane poslankyne Jany Bittó Cigánikovej, po emotívnych výstupoch v pléne, bez servítky naložili svojim donedávna ešte koaličným partnerom.

Cigániková: Edo Heger sa vie len modliť

„Určite nedôverujem Eduardovi Hegerovi, že dokáže zmeniť ten vývoj, ktorý tu je. Každým jedným dňom je stále silnejší Fico, ak to necháme, tak zaručene za 15 mesiacov vyhrá voľby,“ okomentovala Jana Bittó Cigániková otvorene. Tá si po výbušných vyjadreniach niektorých zákonodarcov počas rokovania, taktiež nebrala servítky pred ústa.

Podľa saskárky každým dňom naberajú na sile extrémisti a získavajú na legitimite poslanci, ktorí sa dostali do parlamentných lavíc na kandidátke ĽSNS Mariana Kotlebu. „Pozrite sa napríklad na poslanca Tarabu, ktorý by bol inak nikto, ale teraz sa stal rozhodujúcim jazýčkom pri vládnutí tejto vlády. To je niečo neuveriteľné,“ podčiarkla poslankyňa.

Podľa Cigánikovej vidieť, že nenávisť rastie aj v radoch bežných občanov, čo už má byť jasne viditeľné. „Každým dňom je väčší dlh občanov Slovenska. Tu sa rozdávajú stovky deťom, ale následne ich budú splácať ešte ich deti,“ prízvukovala poslankyňa. Dodala, že SaS na tento trend mala poukazovať už viackrát.

Zároveň si rypla aj do súčasného predsedu vlády. „Edo Heger nie je schopný robiť absolútne nič, ten sa bude modliť a to je všetko, čo zvládne,“ dodala ostro Cigániková. Podotkla, že jedna z možností sú aj predčasné voľby, ale poznamenala, že to nie je jedinou možnosťou, ktorú by SaS výhradne podporovala.

Tomáš: Karty by mali nanovo rozdať občania

Bývalý saskár, ktorý dal strane nedávno zbohom dúfa, že vláda pretrvá. „Načasovanie, takto pred Vianocami, by vnieslo krajinu do chaosu počas vianočných sviatkov. Ide ale aj o to, že dôvody, ktoré boli uvedené, neboli pre mňa dostatočné. Ak by sme sa mali začať rozprávať o iných alternatívach ako o tejto vláde, mali by sme začať budúci rok a nemyslím si, že je to vhodné teraz,“ podčiarkol čerstvý odídenec od liberálov.

Klasicky kriticky okomentoval aktuálnu vládu exsmerák a bývalý novinár Erik Tomáš, ktorý v súčasnosti „sedí“ v parlamente vo farbách klubu Hlas-SD. Ten otvorene priznal, že súčasnému vládnemu kabinetu nedôveruje. „A nedôverujem tejto vláde viac ako 80 percent občanov, takže je už načase, aby táto vláda odišla a občania nanovo v predčasných voľbách rozdali karty,“ podotkol Tomáš. 

Poslanec za klub OĽANO Dominik Drdul si myslí, že na základe zákonov, ktoré koalícia predkladá, vidieť, o čo jej ide. „Zákony, ktoré idú z nášho klubu, jednoznačne nejdú proti demokracii a nejdú proti Slovensku a ani jeho záujmom,“ dodal poslanec.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá