Čína zablokovala ďalšiu sociálnu sieť. Problémom bolo, že umožňovala otvorenú diskusiu bez cenzúry

  • Čínske úrady zablokovali prístup k sociálnej sieti Clubhouse
  • Pridal sa tak k už zablokovanému Twitteru či Facebooku
adem-ay-Tk9m_HP4rgQ-unsplash
  • Čínske úrady zablokovali prístup k sociálnej sieti Clubhouse
  • Pridal sa tak k už zablokovanému Twitteru či Facebooku

 Ako informuje agentúra TASR, čínske úrady zablokovali prístup k aplikácii sociálnej siete Clubhouse, ktorá užívateľom v Číne umožňovala diskutovať o citlivých témach s ľuďmi v zahraničí vrátane Taiwanu. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na organizáciu zaoberajúcu sa sledovaním cenzúry na internete.

Podľa americkej neziskovej organizácie GreatFire.org, ktorá sa zameriava na Čínu, sa blokovanie začalo v pondelok približne o 19.00 h pekinského času.

zdroj: Unsplash/William Krause

Sociálna sieť Clubhouse dočasne poskytla čínskym používateľom fórum, kde mohli bez cenzúry diskutovať o politicky citlivých otázkach. Na rozdiel od mnohých iných aplikácií Clubhouse umožňoval používateľom v Číne hovoriť priamo s ľuďmi v iných krajinách vrátane Taiwanu, samosprávneho ostrova, ktorý si Čína nárokuje ako súčasť svojho územia.

Jednou z tém nedávnych diskusií bol aj región Sin-ťiang na západe Číny, kde je umiestnených viac ako milión Ujgurov či príslušníkov iných prevažne moslimských menšín.

Čínsky orgán pre internetovú cenzúru blokuje na území krajiny početné zahraničné stránky vrátane sociálnych sietí Facebook či Twitter, pripomenula AP.

Všetci o ňom hovoria, je to absolútny hit. Čo je Clubhouse a prečo je tak neskutočne populárny?

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech