CNN si kúpi­la sláv­ne­ho you­tu­be­ra Casey Neis­ta­ta

Linda Cebrová / 29. novembra 2016 / Business

Mla­dá sociál­na sieť Beme je teraz pod kríd­la­mi CNN.

Skratku svetoznámej televízie CNN (Cable News Network) určite dobre poznáš. Možno si niekedy pri prezeraní programov narazil aj na ich spravodajstvo, ktoré sa radí medzi najlepšie na svete. Avšak o niečo menej známy je názov Beme. Ide o pokus, zmenenia formy zaužívaných sociálnych sietí. Táto sociálna sieť je totižto založená na krátkych videách, a práve tento parameter ju stavia do podobnej kategórie, v ktorej je aj Snapchat.

beme22

foto: theverge.com

Za touto nie pre všetkých známou sociálnou sieťou stojí youtuber Casey Neistat, ktorý sa spojil s ďalším obchodným partnerom a spolu priviedli minulý rok na svetlo sveta Beme. Zo začiatku sa produkt na trhu veľmi neuchytil a vôbec nedochádzalo k masívnemu rozširovaniu, ako to bolo napríklad v prípade Snapchatu. Na svojom konte mal niečo málo cez milión stiahnutí a človek by aj povedal, že za krátky čas určite zanikne.

beme

foto: theverge.com

Horúcou novinkou však je, že práve CNN sa rozhodla vložiť všetky jej nádeje a značný kapitál do sociálnej siete Beme. Respektíve si priamo kupuje tvorcu a všetkých 12 zamestnancov, ktorí sa budú podieľať na tvorbe nových projektov pre CNN. Aj tak je však osud mladej sociálnej siete v koncoch.

Je totiž celkom zjavné, že televízia CNN má zálusk predovšetkým na nápady youtubera a jeho obchodného spoločníka. Prvý projekt z dielne CNN a perspektívneho youtubera by sme sa mali dočkať v priebehu budúceho roku. Zatiaľ však zostáva tajomstvom celá idea projektu. Vedencie CNN zrejme vidí v projekte potenciál a bude sa snažiť celú šou modernizovať a posunúť na iný level.

 

zdroj:theverge.com zdroj obrázkov a titulnej fotografie:huffpost.com

Pridať komentár (0)