Čo môžeš urobiť dnes, nenechávaj na zajtra. 10 vecí, ktoré sa oplatí urobiť čo najskôr

  • Ak sa nechceš o pár rokov obzerať späť do minulosti a ľutovať všetky premrhané príležitosti, ktoré si mohol využiť, ale neurobil si to, prečítaj si, ktorých 10 vecí sa fakt oplatí urobiť čo najskôr.
mesut-kaya-726548-unsplash
unsplash.com
  • Ak sa nechceš o pár rokov obzerať späť do minulosti a ľutovať všetky premrhané príležitosti, ktoré si mohol využiť, ale neurobil si to, prečítaj si, ktorých 10 vecí sa fakt oplatí urobiť čo najskôr.

Nikdy nie je neskoro s niečím začať, a keď už, tak radšej neskoro ako nikdy. Aby sa nestalo, že máš zrazu tie najlepšie roky za sebou a uvedomíš si, že si nežil tak, ako si chcel alebo mohol. Pretože potom bude naozaj neskoro.

Vyjadri, čo cítiš

Asi sám vieš, ako dobre sa cítiš, keď ti niekto povie, že ťa má rád, že si ťa váži, rád s tebou trávi čas, že si skvelý človek, úžasný partner a ešte lepší milenec… Ak chceš niekomu niečo povedať, urob to. Urob to dnes, zajtra, o týždeň. Keď treba, tak každý deň. Neber ľudí ako samozrejmosť a nepodceňuj silu pochvalných a láskavých slov. Všetci ich potrebujeme.

Neprestaň sa vzdelávať

Nehovorím, že si máš spraviť doktorát alebo sa zlepšiť v matike, ktorá ti nikdy nešla. Ale dnešná doba ponúka neskutočne veľa možností vzdelávať sa a bol by hriech ich nevyžiť. Od online kurzov, cez čítanie kníh a rôznych článkov, zaujímavostí a faktov až po štúdium. Vzdelávaj sa. Najmä po tom, čo si vyšiel zo školy.

unnamed

Tráv čas s rodinou

Možno si povieš, že na rodinu teraz nemáš čas, pretože máš veľa povinností a iných vecí. Ale rodina je najdôležitejšia položka na zozname vecí, ktoré berieme ako samozrejmosť aj napriek tomu, že by sme nemali. Váž si okamihy s rodinou, nechaj sa dobiť energiou a príjemnými zážitkami.

ipcpest com

Experimentuj

Si mladý a prejde ti (takmer) všetko. Neboj sa zmeny, skús experimentovať v najrôznejších životných oblastiach. Vyskúšaj nový účes, vymeň celý šatník, daj sa tetovať, vyskúšaj nový šport, nauč sa nový jazyk… Možností je TAK veľa.

thehautemess com

Pravidelne cvič

Áno, všade sa píše o tom, ako by si mal začať cvičiť a zdravo žiť. Ale je to pravda. V zdravom tele zdravý duch. Možno ráno nemáš toľko času, koľko by si potreboval na poriadne cvičenie. Nemáš čas ísť do fitka alebo do Octago parku či si ísť zabehať, lebo si to všetko vyžaduje čas, ktorý nemáš? Čo tak skúsiť jednoduchú rannú rozcvičku v podobe jogy? Nemusíš sa s tým nikomu priznať, ale ver mi, že ak nemáš čas, nič ti nespraví deň tak ako 5 minút dobrej rannej jogy. Najprv skús, potom rob závery.

Tráv čas s ľuďmi, ktorých máš rád

Hlavne nezostávaj v nefunkčnom vzťahu, pretože to je to najhoršie, čo môžeš pre seba aj dotyčnú osobu urobiť. Nie vždy je ľahké ukončiť vzťah, pretože máte toľko histórie, spoločných priateľov, kúpili ste si psa… Ale aký má význam trpieť vo vzťahu, keď nie si šťastný? Raz som čítala veľmi múdru vetu: Je ťažké odísť – až kým to neurobíš. A vtedy je to tá najjednoduchšia vec na svete. Inak povedané, vždy je pre nás ťažké sa k niečomu prinútiť. Ale sám vieš, že keď raz začneš, potom to už ide samé. Je to tvoje rozhodnutie. A tvoj čas, ktorý už nikdy nevrátiš späť.

Začni podnikať

O čom by to tu celé bolo, keby som nespomenula podnikanie. Ak túžiš po niečom vlastnom, alebo si aspoň trochu niekedy sníval o tom, že by si mohol niečo dosiahnuť, choď si za tým. A choď za tým teraz. Nečakaj stále na tú správnu chvíľu. Nepríde. Pretože je už tu. TERAZ je tá správna chvíľa! A o rok si budeš priať, aby si si začal už dnes. Neboj sa, skús to.

Cestuj

Jednoducho, cestuj! Spoznávaj svet, nové kultúry, miesta, ľudí. Zaži doteraz nepoznané veci a ochutnaj jedlá, o ktorých sa ti ani nesnívalo. Otvor sa svetu. Spoznávaj najviac, ako sa dá. A potom ešte viac. Možno ani netušíš, ako veľmi ti cestovanie dokáže otvoriť oči. Buď si uvedomíš, aký zlý, nenaplnený život žiješ, alebo naopak, aký si šťastný a ako málo si vážiš to, čo máš. Objavuj svet a objavuj sám seba. Garantujem ti, že o sebe zistíš veci, o ktorých si doteraz netušil. Nevyhováraj sa, že nemáš dosť peňazí na cestovanie, alebo nemáš s kým ísť. Choď sám. O to lepšie. Cestuj lacno, dobre a naplno. Navyše, bude sa ti viac dariť aj v práci.

Neboj sa viac riskovať

Povedzme si to na rovinu. Keď si mladý, nie je toho zase tak veľa, o čo by si mohol prísť. Zariskuj trochu. Neboj sa občas urobiť presne opačnú vec ako všetci ostatní. To je predsa to, za čo ľudia vďačia úspechu. Idú si za svojimi cieľmi aj napriek tomu, že ostatní v ich ciele neveria. Nenechaj sa tým odradiť. Počúvaj svoju intuíciu a neboj sa viac riskovať. Ak nemáš čo stratiť, potom môžeš logicky iba viac získať.

Začni konať

Hovorí sa, že sen/cieľ bez plánu je iba želanie. Ak budeš večne o niečom snívať, no nikdy nepodnikneš potrebné kroky pre jeho naplnenie, stále budeš stáť na mieste. Neposunieš sa bližšie. Nerada ti to hovorím, ale tvoje nápady sú zbytočné, pokiaľ ich nepremeníš v niečo reálne. Máš skvelý nápad? Tak von s ním! Nedovoľ, aby ti možnú skvelú budúcnosť zmarili obavy z toho, že nie si dosť dobrý. Hlavne začni konať. Iba tak zistíš, či si schopný dosiahnuť všetko, o čom snívaš.

cloudedblogcom

Na záver snáď iba toľko, že je to tvoj život. Je na tebe, čo s ním spravíš a nikto ti nemôže prikázať nič, čo ty sám nechceš. To však platí aj o tebe. Prestaň sám seba limitovať a urob všetky tie veci, po ktorých celý život túžiš.

Zdroj: Max Lukominskyi, The Coffeelicious medium.com,

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech