Čo pred nami Putin skrýva? Môžu to byť dvojníci, ale aj vopred pripravené videá

  • Vladimir Putin má mať dvojníkov
  • Stretnutie s letuškami bolo nahraté dopredu
  • Počas demonštrácií si užíval dovolenku vo svojej vile
Prezident Ruskej Federácie Vladimir Vladimirovič Putin
Prezident Ruskej federácie Vladimir Vladimirovič Putin TASR/AP/Sergei Ilyin TASR/AP/Alexei Danichev
  • Vladimir Putin má mať dvojníkov
  • Stretnutie s letuškami bolo nahraté dopredu
  • Počas demonštrácií si užíval dovolenku vo svojej vile

Putinova dača

Podľa informácií, ktoré uvádzajú portály Daily Mail či The Sun, mal údajne prezident Ruskej federácie Vladimir Putin odcestovať do jeho tajného „paláca“, ktorý sa nachádza v severnom Rusku, medzi Moskvou a Petrohradom. Médiá sa odvolávajú na zdroje blízke Putinovi, informáciu však nie je možné nezávisle overiť.

Putin mal na túto „rekreačnú vilu “ odcestovať v čase, keď sa v Moskve a Petrohrade odohrávalo brutálne potláčanie demonštrácií proti čiastočnej mobilizácii, ktorú vyhlásil šéf Kremľa koncom septembra. Kremeľ však odchod prezidenta z Moskvy popiera.

Putin s jedným zo svojich domácich psov, ktorý má menom Verni, z roku 2017.
zdroj: Wikimedia/Tlačová služba prezidenta Ruskej federácie

Rezidencia, ktorou Putin disponuje, sa nachádza vo Valdajskej pahorkatine, čo je severozápadne od centra Ruska. Je to miesto nachádzajúce sa v lesoch a jeho „vila“ sa môže pýšiť trojposchodovým kúpeľným komplexom s osobným kozmetickým salónom. Na existenciu tejto dače, ako sa v Rusku hovorí letným sídlam, upozornil už dávnejšie Alexej Navaľnyj.

Podľa údajov, ktoré zverejnila ruská novinárka Farida Rustamova, zariadenie disponuje aj vlastnou zubnou ambulanciou či kozmetickou miestnosťou.

Tajnú Putinovu rezidenciu mal odhaliť minulý rok protikorupčný tím, ktorý spolupracuje s uväzneným nepriateľom Vladimira Putina, Alexejom Navaľným.

Ako uviedla na Telegrame novinárka Farida Rustamova, o jeho odchode do rezidencie vo Valdajskej pahorkatine svedčia tri zdroje, ktoré boli s Putinovým harmonogramom oboznámené. Ako ďalej píše, video s Putinom, ktoré bolo zverejnené v stredu 21. septembra v skorých ranných hodinách ohľadom mobilizácie Rusov, bolo natočené dopredu, teda nebol to žiaden priamy prenos. 

Ďalej uviedla, že to, aby mohol Putin zmiznúť z verejného priestoru, si musel dopredu pripraviť viacero bilaterálnych stretnutí, ktoré však tlačové oddelenie zverejní až v čase, keď dostane pokyn. Deje sa tak preto, aby si verejnosť myslela, že Putin stále nepretržite pracuje.

Zdroje: Spectator, Wionews, Reuters, Twitter/Shayan Sardarizadeh, Daily Mail, The Sun, Telegram/Faridaily

Najnovšie videá

Trendové videá