Čo pred nami Putin skrýva? Môžu to byť dvojníci, ale aj vopred pripravené videá

  • Vladimir Putin má mať dvojníkov
  • Stretnutie s letuškami bolo nahraté dopredu
  • Počas demonštrácií si užíval dovolenku vo svojej vile
Prezident Ruskej Federácie Vladimir Vladimirovič Putin
Prezident Ruskej federácie Vladimir Vladimirovič Putin TASR/AP/Sergei Ilyin TASR/AP/Alexei Danichev
  • Vladimir Putin má mať dvojníkov
  • Stretnutie s letuškami bolo nahraté dopredu
  • Počas demonštrácií si užíval dovolenku vo svojej vile

Putinova ruka cez mikrofón

Vladimir Putin sa začiatkom marca 2022 stretol s letuškami spoločnosti Aeroflot, ktorú silno zasiahli sankcie na Rusko, ktoré začala začala zavádzať Európa vrátane ostatných krajín Západu na Rusko hneď po vypuknutí vojny na Ukrajine. Putin v tom čase viedol s letuškami humornú diskusiu a hovoril im o dôvodoch, prečo spustil „špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine“.

Pri tomto stretnutí povedal, že krajina, ktorá vyhlási bezletovú zónu nad Ukrajinou, sa priamo zapojí do ozbrojeného konfliktu s Ruskom.

Putin sa však neodvážil stretnúť s letuškami Aeroflotu naživo, video natočil vopred pred zeleným pozadím. Aspoň sú o tom presvedčení Ukrajinci, ktorí medzi sebou šíria video z tlačovej konferencie Vladimira Putina. Upozorňujú, že niektoré predmety, napríklad mikrofón, sa stali „záhadne“ polopriesvitnými a v jednom momente Putinova ruka prechádza priamo skrz mikrofón.

Rusi z celej krajiny protestovali proti mobilizácii. Polícia zadržala vyše 1 300 z nich

Video zdieľal aj twitterový účet spravodajského kanála Nexta s dodatkom, že Zelenskyj sa Putinovi priamo vysmieva tým, že pohne mikrofónom.

Video vyzerá tak, akoby žena sediaca vedľa Putina, ktorá sa naňho zrejme mala pozerať, sa v skutočnosti nepozerala na neho, ale niekam do priestoru. Rovnako aj iné dáta uviedli, že video je strihané v program Adobe Afer Effects.

Známy zberateľ hoaxov, ktorý na ne upozorňuje, novinár BBC Shayan Sardarizadeh na svojom Twitteri upozorňuje, že video je zavádzajúce. Ilúzia priesvitného mikrofónu a ruky prechádzajúcej cez predmety má podľa neho vysvetlenie.

Je to ilúzia, ktorá je spôsobená nízkym rozlíšením a kompresiou videa na Twitteri. Stačí si pozrieť video s lepším rozlíšením a nenájdeme na ňom nič zvláštne. Rovnaké konšpirácie sa šírili aj v súvislosti s videom Joea Bidena minulý rok,“ napísal na Twitteri novinár.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Spectator, Wionews, Reuters, Twitter/Shayan Sardarizadeh, Daily Mail, The Sun, Telegram/Faridaily

Najnovšie videá

Trendové videá