Čo robiť, keď nás škola odmalička trénuje, aby sme zlyhali v reálnom svete?

  • Školský systém dnes nie je nastavený tak, aby sme sa naučili to, čo v reálnom živote naozaj potrebujeme. Študentom už dokonca nepríde čudné, že sa musia týždeň čo týždeň učiť len množstvo poučiek naspamäť.
boy
stocksnap.io
  • Školský systém dnes nie je nastavený tak, aby sme sa naučili to, čo v reálnom živote naozaj potrebujeme. Študentom už dokonca nepríde čudné, že sa musia týždeň čo týždeň učiť len množstvo poučiek naspamäť.

Na druhej strane, veci, bez ktorých sa v bežnom svete nezaobídeme, sa bez obáv opomínajú. Nič také, ako objasnenie daňového systému, oblasti komunikácie, emočnej inteligencie a ďalších dôležitých oblastí, sa v školách nekoná. Ako hovoril sám spisovateľ Mark Twain: „Nikdy by sme nemali dopustiť, aby škola stála v ceste nášmu vzdelaniu.“ Avšak, ako na to?

Kľúčové je kontinuálne vzdelávanie sa naprieč celým životom. Samoštúdiom na vlastnú päsť sa človek môže často dostať oveľa ďalej, ako by sa mohlo zdať.

Školy nám síce poskytujú vedomosti, ale život si vyžaduje múdrosť. Vedela to aj Sandra Carey, ktorá raz povedala: „Nikdy si nepomýľte vedomosti s múdrosťou. Jedno vám pomáha zarábať na živobytie a druhé vám pomáha tvoriť život.“

Dnes ti ponúkame hodnotné kurzy, ktoré sú pre samoštúdium a posúvanie vlastných hraníc ako stvorené.

Lekcie, vedené tými najpovolanejšími lektormi, ti môžu dať viac ako niekoľko prednášok v škole. Len pár hodín budú dostupné za zlomok ich bežnej ceny – stačí použiť promo kód AUG103USN.

Nauč sa triky najproduktívnejších ľudí sveta

Smutnou pravdou je, že väčšina z nás jednoducho v živote nemá dostatok času, aby sme zvládli všetko, čo musíme. Počas posledných 10 rokov najpredávanejší inštruktor Jonathan Levi vyvinul sériu techník, tipov, trikov a stratégií zameraných na prekonanie priam nadľudskej pracovnej záťaže. Zapoj sa do kurzu, pochop filozofiu produktivity a stihni všetko, čo chceš.

Zľava z 200 € na 10 €

 

Priprav sa na PMP manažérsku skúšku 

PMP® je považovaná za najdôležitejšiu certifikáciu pre projektových manažérov. Je svetovo uznávaná a veľmi žiadaná. PMP® je dôkazom tvojich skúseností, vzdelania a schopnosti viesť, správne nasmerovať a úspešne zavŕšiť projekty.

Zľava z 200 € na 10 €

 

Takto zvládneš ročne prečítať 300 kníh

V tomto kurze ti ukážu krok za krokom, ako môže každý človek ročne prečítať viac ako 300 kníh. Čítanie nie je niečím, čo by mal robiť každý z nás, ale je to nutná súčasť našich životov, ak chceme dosiahnuť hodnotné ciele.

Niet divu, že osobnosti, ako je Bill Gates, Elon Musk alebo Warren Buffet zvládnu za mesiac prečítať viac kníh ako bežný človek za posledných 10 rokov. Z praxe je zjavné, že naozaj úspešní ľudia jednoducho čítajú viac ako tí ostatní. V kurze pochopíš, ako si vybrať tie správne knihy, ako ich zvládnuť prečítať čo možno v najkratšom čase, no zároveň z nich veľa vyťažiť.

Zľava zo 195 € na 10 €

 

Raz a navždy skonči boj s nemčinou

Či už si úplný začiatočník, potrebuješ oprášiť vedomosti zo strednej školy alebo jednoducho nemáš čas navštevovať kurz nemčiny, tento online kurz je niečo pre teba. Pokrýva všetky 4 oblasti, ako rozprávanie, počúvanie, čítanie a písanie po nemecky.

Skvelým benefitom je, že môžeš ísť svojím vlastným tempom. Gramatiku a slovnú zásobu sa naučíš prostredníctvom textov a dialógov vychádzajúcich z každodenných životných situácií.

Zľava zo 195 € na 10 €

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech