„Čo sa im zase nepáči, do p**i.“ Matovičov poslanec doplatil na zapnutý mikrofón. Už si sype popol na hlavu

  • Dominik Drdul z OĽANO pozabudol na zapnutý mikrofón
  • V pléne NR SR mu ušiel vulgarizmus namierený na smerákov
Dominik Drdul a zástavy
TASR/Jaroslav Novák, Startitup
  • Dominik Drdul z OĽANO pozabudol na zapnutý mikrofón
  • V pléne NR SR mu ušiel vulgarizmus namierený na smerákov

Dnes sa bolo v Národnej rade opäť na čo pozerať. Okrem toho, že prešla s podporou 92 zákonodarcov zmena Ústavy, zaujali aj aktivity niektorých poslancov. Na internet totiž „ušlo“ krátke video, na ktorom vidieť, že poslanec OĽANO Dominik Drdul zrejme pozabudol, že má zapnutý mikrofón. Ušiel mu totiž poriadne šťavnatý vulgarizmus.

Zatiaľ čo video navádza, aby si nezainteresovaný divák myslel, že komentuje činnosť kolegyne Zity Pleštinskej, opak je pravdou. Drdul, totiž pre Startitup vysvetlil, koho v pléne vulgarizmom okomentoval. 

Vulgarizmus v pléne

„Čo sa im zase nepáči, do p**i,“ zaznelo počas dnešnej schôdze od poslanca Drdula. Vo videu, ktoré zverejnil satirická stránka Zomri na Facebooku, sa ozve čiastočne aj poslankyňa Zita Pleštinská. Ako Drdul však pre Startitup vysvetlil, jeho slová mierili na skupinku poslancov v pléne.

Komentoval akciu Smeru

„Bola to reakcia na zbytočné politické divadlo zo strany smeráčikov,“ osvetlil poslanec. Myslel tým totiž aktivitu členov klubu Smer-SD, ktorí krátko pred hlasovaním nad hlavami rozprestreli slovenské zástavy.

Táto iniciatíva mala byť dohodnutá zo strany Smeru aj s predsedom parlamentu Borisom Kollárom, ktorý mal o iniciatíve vedieť dopredu.

Drdula nadávka mrzí

„Bol som navyše v strese. Bola to taká nepríjemná situácia. Žiadny politik si nerád odhlasuje predčasné voľby. Všetci si uvedomujeme, že aj my máme na tom podiel. Celé to nejak tak na mňa zafungovalo, že som nebol úplne celkom ochotný pozerať, či mi okolo mikrofónu svieti alebo nesvieti červené svetielko,“ krúti hlavou po rétorickom prešľape poslanec.

Na záver komentáru len dodal: „Samozrejme, si uvedomujem, že to bolo veľmi nešťastné, a mrzí ma to.“

Kolegu rozoberali aj na tlačovke

Téma Drdulovho vulgarizmu sa dokonca dostala aj na tlačovku hnutia OĽANO. Jedna z novinárskych otázok totiž smerovala k tomu, či bude poslanec za svoj prejav v rokovacej sále nejakým spôsobom riešený.

„Na našich poslaneckých kluboch sa rozprávame o všetkom možnom a predpokladám, že sa budeme rozprávať aj o tom, kto čo rozprával v pléne, ak mu niečo ujde. Nemalo by sa to stávať, ale tiež sme len ľudia, tak ľudsky sa každému stane, že niečo povie,“ okomentoval počas tlačovky šéf klubu OĽANO Michal Šipoš.

K šlamastike so zapnutým mikrofónom sa vyjadril aj samotný Igor Matovič. Opýtal sa novinárov, či vedia, ako sa povie po latinsky Človek Obyčajný.

„Homo Vulgaris. Presne tak, ako je Prvosienka Obyčajná Primula Vulgaris, tak je aj Homo Vulgaris. To ale vôbec neznamená, že keď sme Obyčajní ľudia, tak sme vulgárni. Ja som v živote, a opakujem to veľakrát, tie najškaredšie slová ani raz nepoužil,“ podčiarkol líder OĽANO. „Ušlo mu, stáva sa, je to Človek Obyčajný,“ dodal k ešte k Drdulovmu vulgarizmu Matovič.

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá