Čo tam po pandémii, žltý vlak bude zo Slovenska do Chorvátska premávať denne aj toto leto

  • RegioJet vypraví v lete opäť vlaky do Chorvátska
  • Pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu
  • Prípojné autobusy potom napoja celé jadranské pobrežie
regiojet
SITA/Braňo Bibel/Unsplash/Jakob Owens
  • RegioJet vypraví v lete opäť vlaky do Chorvátska
  • Pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu
  • Prípojné autobusy potom napoja celé jadranské pobrežie

Vlaky RegioJet vyšli do Chorvátska prvýkrát v minulom roku. Celkom v oboch smeroch prepravili viac ako 60 000 cestujúcich a ich prevádzka sa stala symbolom minuloročnej letnej dovolenkovej sezóny. Priemerná obsadenosť spojov bola 90%. Zdá sa, že aj napriek pretrvávajúcej pandémii, chce spoločnosť rovnaké služby poskytnúť aj toto leto.

RegioJet, bude v tohtoročnej letnej sezóne opäť prevádzkovať vlakové spojenie zo Slovenska do Chorvátska. Prvý spoj by mal na cestu vyraziť v piatok 28. mája 2021 a pôjde po novej trase: z Bratislavy cez Budapešť, Záhreb do Rijeky a Splitu. 

Slovensko sa dostalo do jednej z najsledovanejších relácií na svete. Dôvod na radosť to ale nie je

Garantované prípojné autobusové spoje zo staníc Rijeka, Split a Gračac obslúži všetky významné dovolenkové destinácie na chorvátskom pobreží Jadranu – od Istrie až po Dubrovník. Novinkou budú nadväzné autobusové spoje do letovísk Kotor v Čiernej Hore a Neum v Bosne a Hercegovine.

Pôjdeš toto leto vlakom do Chorvátska?

Do Chorvátska za pár eur

RegioJet začne predpredaj cestovných lístkov už počas februára. Kompletné ceny budú začínať rovnako ako vlani na 22 eurách za jednosmerný cestovný lístok na sedačke a 30 eurách za cestovný lístok v lôžkovom kupé. Cestujúci budú mať k dispozícii všetok servis, vrátane internetu či kávy zdarma. Toto spojenie k Jadranu má za cieľ ponúknuť najpohodlnejšie pokrytie dovolenkových destinácií v Chorvátsku.

regiojet
zdroj: TASR/Dano Veselský

Pemávať budú aj denne

Vlakové spoje budú mať podobný cestovný poriadok ako v minulom roku – s odchodom večer z Bratislavy. Do Rijeky prídu na druhý deň v skorých dopoludňajších hodinách. Do Splitu bude príchod skoro popoludní. V opačnom smere budú odchádzať popoludní zo Splitu a večer z Rijeky s príjazdom ráno druhý deň do Bratislavy, Brna a Prahy.

V júni a v septembri budú vlakové spoje jazdiť trikrát do týždňa s odchodmi z Bratislavy v piatok, v nedeľu a v utorok. Z Chorvátska v sobotu, pondelok a stredu. V júli a auguste budú navyše spoje jazdiť v každom smere denne. Vlaková súprava bude zostavená z lôžkových vozňov a tiež z vozňov so sedačkami. Vďaka novej trase ponúkne dopravca cez leto aj nové priame spojenie vlakom do Záhrebu.

Vo vlaku môže byť viac ako 600 ľudí

Súprava by mala mať 15 vozňov s viac ako 650 miestami pre cestujúcich. Vo vlaku bude k dispozícii servis, vrátane raňajok zadarmo, pripojenia k internetu či  možnosti rezervácie celého lôžkového kupé pre štyri osoby za cenu troch. Možná bude aj preprava bicyklov a ďalších služieb, ktoré RegioJet ponúkal vo svojich vlakoch do Chorvátska aj v minulom roku.

Zdroj: RegioJet

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech