Coworking a ty

  • Je to možno reakcia na dnešnú dobu – na do značnej miery skazené 21. storočie – ale vraj je to teraz in, hľadať samého seba a snažiť sa byť lepším človekom…
  • Je to možno reakcia na dnešnú dobu – na do značnej miery skazené 21. storočie – ale vraj je to teraz in, hľadať samého seba a snažiť sa byť lepším človekom…

Niektorí sa vrámci tejto snahy rozhodnú ísť na dva mesiace do Indie celé dni cvičiť jogu a meditovať, iní sa dajú na Budhizmus, a dokonca boli aj takí, ktorí sa na istý čas oddrbkali voľakde do divočiny na Aljašku, jedli korienky, lovili lososy… A to všetko len preto aby sa “našli”, aby zistili, kto vlastne sú niekde hlboko vo vnútri.

 

 

Ja som napríklad zvolila ľahšiu alternatívu na ceste k osobnému rozvoju: začala som pracovať v coworkingu. Že to nedáva zmysel? Ale dáva! Moja teória totiž je, že sekundárny cieľ coworkingových priestorov je pozdvihnúť ľudstvo na vyššiu úroveň ;)

Že to stále moc nedáva zmysel?

Za štyri mesiace, čo pracujem v Connecte, coworkingu sídliacom v Bratislave, v Cvernovke, som si uvedomila, že chodenie do práce nie je iba o práci ako takej, t.j. o biznise, ale o práci na sebe samom. Samozrejme, že hlavne z profesného hľadiska, ale nemenej aj z toho osobnostného.

 

 

Na základe mojej osobnej skúsenosti a empirického výskumu vypracovaného metódou “voľným okom”, som prišla k nasledovnej hypotéze: Coworking z teba robí lepšieho človeka.

Že ako?

 

1. You’re simply not the best 

Veľkou výhodou je, že ak by si sa náhodou cítil až priveľmi úspešne a tvoje ego by vďaka tomu stúpalo do výšin, v coworkingu ti postupne zosadne opäť na zem. Môžeš si byť totiž istý, že niekde o pár stolov vedľa sedí týpek šikovnejší ako ty. Alebo, no dobre, aspoň rovnako tak dobrý ako ty. Že nevidíš, kde je tam tá výhoda? No proste, zbytočne ti nestúpa sebavedomie! Lebo predsa prílišná hrdosť a strata pokory zabíjajú tvoj profesný aj osobnostný rast. To som si vymyslela, ale myslím, že to tak je.

 

 

2. Ľudia nie sú zlí

V coworkingu zistíš, že ľudia vlastne nie sú také svine ako si si myslel. Ľudia sú ti totiž aj ochotní pomôcť či dať dobrú radu… a dokonca aj nezištne alebo výmenou za inú “službu”. Vymieňanie si informácií a skúseností navzájom je na nezaplatenie a tiež podporuje v luďoch milotu, a to je predsa v dnešnej dobe nedostatkový tovar. To si nestiahneš do mobilu ako appku.

 

3. One for you, one for me

Coworking naučí aj najväčšieho jedináčika rozdeliť sa. Štedrosti je v tejto dobe, kedy každý skôr kope za seba, ako šafránu. Dáte si spoločné raňajky, obedy, ponúkneš zo svojho keď už nevládzeš, máš narodky tak niečo napečieš, uvaríš, kúpiš…, alebo len tak, keď sa ti náhodou na záhrade urodí moc uhoriek, urobíš tonu šalátu a dáš ho do pléna :) Proste, myslíš aj na svojich fellas, a to je predsa zlaté.

 

 

4. Jeden za všetkých…

Znie to síce neuveriteľne, ale začneš sa úprimne tešiť z úspechov druhých. Ak si náhodou predtým patril k tým škodoradostnejším typom, coworking ťa naučí kolegialite – začneš iným naozaj fandiť a priať im úspech. Keďže väčšina z firiem sú startupy a začínajúce projekty, a takmer vždy v úplne inej oblasti, tvoji coworkeri spravidla nie sú tvojou konkurenciou, tak prečo im nedopriať?  Plus, nikdy nevieš, či tvoj kolega od vedľajšieho stola práve nevymyslel Google 2. A potom sa ti dobre zíde mať ho za kamoša, že áno? :D

 

5. Mozog a iné potrebné veci

V coworkingu si zvýšiš IQ. Štúdie potvrdili, že ak pravidelne tráviš aspoň osem hodín v spoločnosti viac ako 20 inteligentných ľudí, tvoje IQ sa zvýši o 5%. No dobre, to som si tiež vymyslela, ale prečo by to nemohla byť pravda? Tak ohlúpnuť asi neohlúpneš keď si vkuse obkolesený múdrymi a šikovnými ľuďmi. A keď sú ešte aj milí… Tak to si začneš už aj sám sebe závidieť!

 

Zdroj: katkanapobrezi.wordpress.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech