Credo Ventures investovali do spoločnosti Codasip

  • Minulú stredu došlo k uzatvoreniu novej investície zo strany českých Credo Ventures. Technologický startup Codasip získa celkovo 2,8 milióna dolárov.
image_1399029365.png
  • Minulú stredu došlo k uzatvoreniu novej investície zo strany českých Credo Ventures. Technologický startup Codasip získa celkovo 2,8 milióna dolárov.

 

Credo Ventures, so sídlom v Prahe, je jednou z najvýznamnejších investičných firiem s rizikovým kapitálom v regióne CEE. Zameriavajú sa najmä na spoločnosti a startupy práve z oblasti CEE regiónu, ktoré rozbiehajú svoj biznis na poli IT, internetu a zdravotníctva. Doteraz už investovali do takých firiem ako Beepl, apiary, Excalibur alebo TV Beat. O tom, ako fungujú, sa môžete dočítať v niektorom z článkov, ktoré písal jeden z členov tímu – Andrej Kiska. Napríklad Päť chýb, ktorým sa pri zháňaní investora vyhnúť alebo Prečo je pre investora ťažké povedať „nie“, a prečo je niekedy takéto „nie“ pre podnikateľa dobrou správou.

 

 

Tentoraz sa zamerali na spoločnosť s názvom Codasip založený ešte v roku 2006. Ide o brnenskú firmu vyvíjajúci nástroje na špecifické aplikačné procesory (ASIP), ktoré používajú výrobcovia smart zariadení alebo navigácie. Spoluzakladateľom a aj šéfom spoločnosti je Karel Masařík. Codasip má zastúpenie už vo viacerých kútoch sveta – Silicon Valley, Izrael a čoskoro pravdepodobne aj Tchaj-Wan. Medzi jej zákazníkov patria spoločnosti ako Avast alebo AVG.

 

Okrem Credo Ventures sa na financovaní v rámci série A spolupodieľali aj menší súkromní investori.

 

 

zdroj: credoventures.com, codasip.com, e15.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech