Dali sme si pauzu, hovorí Olena Zelenská o vzťahu s prezidentom Ukrajiny

  • Olena Zelenská v rozhovore pre CNN opísala situáciu v rodine
  • Manžela vidí len raz za čas a iba na chvíľu
  • Verí, že Ukrajina zvíťazí
ukrajina
TASR/AP SITA/AP Photo/Felipe Dana
  • Olena Zelenská v rozhovore pre CNN opísala situáciu v rodine
  • Manžela vidí len raz za čas a iba na chvíľu
  • Verí, že Ukrajina zvíťazí

Prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská stojí počas Ruskom rozpútanej vojny po boku svojho manžela, prezidenta Ukrajiny. S Volodymyrom Zelenským sa však nestretáva a zdržiava sa na utajenom mieste.

Olena v rozhovore, ktorý v máji poskytla ukrajinskej televízii RADA TV, spomínala na vypuknutie vojny. „Moje emócie boli neopísateľné, zmes hrôzy a omámenia. Okamžite sme si uvedomili, že naše životy sa navždy zmenili. Žijem pre deň, keď mi manžel konečne povie, že je po všetkom,“ uviedla Zelenská.

Prezidentský manželský pár si dal pauzu

Prvá dáma Ukrajiny sa aktuálne rozhodla poskytnúť náhľad do situácie, v ktorej sa nachádza jej rodina. V rozhovore pre americkú CNN uviedla, že jej vzťah s manželom nie je normálny. Keď sa s ním stretne, je to iba na chvíľu.

„Našťastie už máme za sebou tie dva mesiace, kedy som svojho manžela vôbec nevidela. Momentálne sa s ním niekedy na chvíľu  stretnem, no nie je to často,“ vysvetlila Zelenská na začiatku rozhovoru.

„Nie je to normálny vzťah. Deti nemôžu vidieť svojho otca a musia s ním hovoriť po telefóne. V našom vzťahu sme si teda dali pauzu rovnako ako všetci Ukrajinci,“ dodala.

Zelenská ďalej podotkla, že pravdepodobne polovica ukrajinskej populácie je oddelená od svojich partnerov či partneriek. „Čakáme, kedy sa opäť stretneme, kedy budeme opäť spolu a budeme spolu tráviť večery. Kedy sa porozprávame s deťmi o ich vlastných problémoch,“ povedala Zelenská.

Kredenc v Borodyanke

Manželka ukrajinského prezidenta svoju situáciu prirovnáva obrazu kredenca v zbombardovanej budove v obci Borodyanka. 

„Okupanti tam ostreľovali všetky budovy. Videli sme fotografiu jednej z nich. Jej stena stále stála a bol pri nej nezničený šatník alebo kredenc. Aj my sa presne tak držíme. Keď sa ma pýtajú, ako sa mám, vravím, že som ako ten kredenc v Borodyanke. Snažím sa teda vydržať presne tak ako ten kredenc,“ povedala Zelenská na záver.

V predchádzajúcom rozhovore pre Good Morning America Olena Zelenská hovorila o nútenom odlúčení dvojice na začiatku. Opísala pôsobivý charakter svojho manžela čeliaceho vojne.

„Rozlúčili sme sa hneď prvý deň. A počas nasledujúcich dvoch mesiacov sme sa mohli zhovárať len cez telefón. Som naozaj hrdá na to, že svet odhalil pravú identitu môjho manžela,“ povedala Zelenská. 

Dodala, že kým 17-ročnej dcére bolo jednoduchšie vysvetliť, čo sa v krajine deje, jej 9-ročný syn sa pýtal, kde je jeho otec, uvádza The Independent.

Zlý akčný film

Olena Zelenská v marci poskytla rozhovor pre nemecký die Zeit, o ktorom sme ťa informovali v tomto článku. „Lov na mňa a na moju rodinu mi pripadá ako zlý akčný film,“ povedala počas začiatkom druhého mesiaca vojny. „Rusi chcú môjho manžela dostať pod tlak tým, že sa vyhrážajú jeho rodine. Je to realistický plán, preto máme silnú ochranu,“ dodala.

Zelenská pre nemecký týždenník vyjadrila dôveru vo svoj národ. Povedala, že Ukrajinci sú neskutočne schopný ľud. Ak by ich Rusko porazilo, Európe by podľa jej slov chýbali. Avšak Olena verí, že víťazstvo bude na ich strane.

Zvíťazíme a som si istá, že Ukrajinci sa vrátia, opätovne postavia mestá zničené ruskou inváziou a budú pracovať na obnove hospodárstva a infraštruktúry,“ povedala Zelenská.

Rusko v súčasnosti upadlo do platobnej neschopnosti a nesplatilo zahraničný dlh po prvýkrát za približne storočie. Potvrdzuje to, že najväčšia krajina sveta sa kvôli Putinovej vojne na Ukrajine premenila na ekonomického, finančného a politického vyvrheľa.

Zdroje: CNN, The Indepedent

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá