Ďalší športovec investuje doma. Futbalový reprezentant chce na okraji Petržalky tréningovú halu

  • Futbalista Róbert Mak plánuje pomôcť športovým talentom s priestorom na tréning
  • V Petržalke by už čoskoro mohla vyrásť hala pod hlavičkou MakFootballArena, s. r. o.
  • Nebude chýbať wellness, posilňovňa a ani futbalové ihrisko v plnej veľkosti
collage
Ilustračná fotografia/Unsplash/EIA
  • Futbalista Róbert Mak plánuje pomôcť športovým talentom s priestorom na tréning
  • V Petržalke by už čoskoro mohla vyrásť hala pod hlavičkou MakFootballArena, s. r. o.
  • Nebude chýbať wellness, posilňovňa a ani futbalové ihrisko v plnej veľkosti

Len dnes sme ti ukázali, ako našich futbalistov vo svojich kreslených vtipoch využil umelec Stefano Monda a zobrazil ich ako postavičky známych Simpsonovcov (čítaj TU), no reč bude ajo ďalšom slovenskom futbalistovi. Je ním náš reprezentant Róbert Mak, ktorý na okraji Petržalky plánuje postaviť veľkú futbalovú halu.

27-ročný stredopoliar sa zjavne rozhodol, že podporí ďalšie mladé slovenské futbalové talenty a na novinky vo veci výstavby futbalovej haly čakáme už od jesene. Náklady na komplex na rozlohe 50-tisíc metrov štvorcových v čase zadávania žiadosti pre posúdenie vplyvov na životné prostredie ešte nebolo možné odhadnúť, a teda nevieme, koľko by projekt mal približne stáť. Je ale jasné, že nákup pozemku nebol lacný špás, pretože v inzerátoch podľa informácií TRENDu figuroval medzi tými najdrahšími.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Ilustračná fotografia/Unsplash

Samotná budova arény by mala mať tri nadzemné podlažia a rozsah taký, aby poňala futbalové ihrisko v plnej veľkosti. Na prvom nadzemnom podlaží bude recepcia, dve obchodné prevádzky, kancelária a šatne, na druhom reštaurácia a posilňovňa a na treťom nadzemnom podlaží bude wellness. Všetky jednotlivé podlažia by mali byť opticky prepojené s ihriskom. Samotný návrh arény má zatiaľ dva varianty parkovania.

„Návrh MakFootballArena je pre danú lokalitu vhodným a po architektonickej stránke nerušivým. Projekt vypracovali architekti z kancelárii aml a FHA – Full House Architecture. Najdôležitejšie však je, že zámer prináša športovú funkciu na miesto, kam absolútne patrí, a to nielen kvôli Územnému plánu, ale aj z priestorovej logiky a nárokov mesta na zabezpečenie dostatku priestoru pre športoviská. Vízia premeny celého okolia na komplexnú športovú zónu pomôže riešiť zlú situáciu, kedy viaceré športoviská v meste zanikli a ďalšie, predovšetkým na Pasienkoch, čoskoro zaniknú,“ napísal o projekte geograf Adrian Gubčo z Bratislava YIMBY – YIM.BA.

Mak nie je prvý, ktorý postaví doma nové športovisko. Ľubomír Višňovský už čaká len na posledné stavebné povolenia pre svoju multifunkčnú halu športového komplexu LBG aréna, v Trenčíne je Aréna Mariána Gáboríka a určite poznáš ďalšie a ďalšie príklady.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK