Ďalšia sieť s rýchlym občerstvením končí s plastovými slamkami a taškami

  • K radu mnohých moderných, uvedomelých spoločností sa pripája aj obľúbená sieť s rýchlym občerstvením, KFC
  • Končia s jednorazovým plastom v podobe tašiek a slamiek
collage
Unsplash
  • K radu mnohých moderných, uvedomelých spoločností sa pripája aj obľúbená sieť s rýchlym občerstvením, KFC
  • Končia s jednorazovým plastom v podobe tašiek a slamiek

Vieš o tom, že pojmom roka 2018 sa stalo „single use“, a teda jednorazové použitie? Podľa Collins Dictionary je dnes viac než kedykoľvek predtým potrebné upozorňovať na krehkosť našej planéty a najmä alarmujúcu situáciu v oblasti množstva plastového odpadu, ktorý denne produkujeme a zaplavuje naše oceány. A práve s jednorazovými plastovými taškami a slamkami sa po mnohých ďalších rozhodla skončiť ďalšia sieť fastfoodov, KFC.

Plasty nahradia

Alternatívam plastových výrobkov dnes patrí svet. Aj KFC bude svoje obaly riešiť práve vďaka nim. „Plastové tašky sme nahradili papierovými, ktoré sú biologicky rýchlo rozložiteľné a plastové slamky nahradia slamky vyrobené z cukrovej trstiny. Je to stopercentne kompostovateľný a recyklovateľný materiál, ktorý sa veľmi rýchlo rozkladá,“ povedala Lucia Tóthová, marketingová manažérka Queensway Restaurants Slovakia, pod ktorú značka KFC patrí. Toto opatrenie sa rozhodli zaviesť aj napriek tomu, že táto alternatíva je až dvojnásobne drahšia. Hoci z prevádzok spoločností plasty zatiaľ úplne nevymiznú, je to aspoň sľubný štart.

Pripoja sa k ďalším

Alarmujúce množstvo plastového odpadu trápi aj jednu z najvýznamnejších ekonomík Európy, Francúzsko. Práve tu od roku 2020 bude platiť nová legislatíva, ktorá sa po­stará o značnú zmenu ma­te­riá­lo­vého ob­sahu plas­to­vého jed­no­rá­zo­vého riadu, a teda bude možné re­cyk­lo­vať ho aj doma. Inšpirovala sa ním aj Veľká Británia, čo-to má vo svete recyklovania plastov dodať aj pokrokové Švédsko (viac si prečítaj TU).

Čo sa ale samotných brandov u nás týka, KFC týmto krokom nasleduje napríklad Lidl, ktorý vyradil zo svojich predajní tie najtenšie plastové vrecká (viac čítaj TU). Bez plastového odpadu sú dokonca tento rok aj vianočné trhy vo viacerých slovenských mestách, medzi inými Trnave aj Žiline.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK