Daniel s Majkou ti poradia, ako sa v luxusnom hoteli ubytovať zadarmo. Cestujú po celom svete

  • Za spoznávanie krajín nemusíš zaplatiť celý svoj majetok
  • Jeden z top cestovateľských blogov Slovákom radí, ako sa do cestovania zamilovať
cestuj za menej cestovanie slovensko thajsko bangkok
archív Cestuj za menej
  • Za spoznávanie krajín nemusíš zaplatiť celý svoj majetok
  • Jeden z top cestovateľských blogov Slovákom radí, ako sa do cestovania zamilovať

Majka a Daniel cestujú celý život a na svojom osobnom blogu „Cestuj za menej“ si odkladajú zážitky a fotky z miest, ktoré navštívili. Blog, ktorý pôvodne vytvorili iba na rodinné účely, má dnes o čosi viac sledovateľov. Na Instagrame ich dnes sleduje takmer 27-tisíc ľudí.

Riadia sa heslom „work, save, travel, repeat“, teda „pracovať, šetriť, cestovať a odznova“ a ich status jedného z najznámejších cestovateľských slovenských blogov potvrdzujú aj mnohé ocenenia. Startitup sa s Danielom Hruškom, zakladateľom blogu, spojil osobne prostredníctvom rozhovoru. Okrem cestovateľských tipov či trikov zo zahraničia nám prezradil aj to, ktoré miesta na Slovensku naozaj stoja za to.

  • Vďaka ktorej aplikácii sa do luxusných hotelov dostali za 10 – 30 eur či zadarmo
  • Ktoré tri krajiny patria medzi ich srdcovky
  • Ako vznikal populárny podcast Tour de Svet
  • Ktoré podceňované miesta na Slovensku považuje za poklady

Stále vás baví nosiť si svoj svet v ruksakoch na chrbtoch? Ako často cestujete pohodlne a s kuframi? 

Samozrejme, táto naša vášeň nás drží už veľmi dlho a tipujem, že nás to tak skoro neprejde. K láske k cestovaniu vedieme aj našu malú dcéru Milicu. Tiež dostala svoj malý batôžtek na chrbát a cupká s nami kade tade.

V podstate chodíme s batohmi stále, niekedy nahádžeme veci aj do kufra, no vždy to záleží od destinácie, teda kam ideme a na ako dlho. Vo všeobecnosti sme však prakticky každý víkend niekde, či už s kufrom alebo batohom. Buď ideme niekde po Slovensku za zvieratkami, hrady a zámky, prípadne hojdačky a lavičky v prírode, alebo sa vyberieme do blízkeho pohraničia.

Rakúsko, Česko, Maďarsko a Poľsko máme veľmi radi a chodíme tam často. Niekoľkokrát do roka robíme aj dlhšie výlety, v minulosti to boli naše obľúbené niekoľkotýždňové cesty do Ázie a teraz s Milicou sme ich vymenili za road tripy a výlety vláčikom.

marseille cestuj za menej cestovanie
zdroj: archív Cestuj za menej

Okrem toho sme objavili čaro plavieb na výletných lodiach. Toto leto sme sa napríklad vybrali na dlhší výlet do Talianska, kde sme začínali pohodlne s kuframi plavbu loďou po Stredozemnom mori. Navštívili sme Marseille, Barcelonu, Malorku, Sicíliu, Rím a Savonu.

Výlet sme si ešte predĺžili v neďalekom Janove a Gardskom jazere. A aby toho nebolo málo, tak sme si ešte v polke leta urobili na 2 týždne road trip. Boli sme pozrieť Alpy v Rakúsku, Dolomity v Taliansku a pobyt sme si následne predĺžili v Chorvátsku na ostrove Krk a pri mestečku Rovinj.

slovinsko cestuj za menej cestovanie
zdroj: archív Cestuj za menej

Ako sa človeku môže podariť booknuť si ubytovanie v 4-hviezdičkovom hoteli za 10 eur? Vám sa to podarilo v Prahe.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Cestujzamenej.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá