Danko a Taraba zaútočili na prezidentku a jej priateľa. Prítomnosťou Rizmana nevznikli žiadne náklady, vyvracia hovorca

  • Danko a Taraba napísali príspevky, v ktorých kritizujú prezidentku a jej priateľa za pracovné cesty
  • Partner Zuzany Čaputovej Juraj Rizman reagoval. Podľa neho ide o klamlivé tvrdenia
Na snímke poslanec NR SR a predseda KDŽP - Aliancia za Slovensko (Kresťanská demokracia a Život prosperita) Tomáš Taraba. Na snímke odchádzajúci predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová rozdáva autogramy.
TASR/Jakub Kotian TASR/Michal Svítok TASR/Marián Garaj
  • Danko a Taraba napísali príspevky, v ktorých kritizujú prezidentku a jej priateľa za pracovné cesty
  • Partner Zuzany Čaputovej Juraj Rizman reagoval. Podľa neho ide o klamlivé tvrdenia

Andrej Danko, predseda strany SNS a Tomáš Taraba, predseda strany Život – národná strana, na svojich sociálnych sieťach v príspevkoch informovali, že prezidentka SR Zuzana Čaputová hradí náklady na zahraničné cesty svojmu partnerovi Jurajovi Rizmanovi. Okrem iného napísali, že ubytovanie a stravu by si mal pán Rizman platiť sám a nie za štátne peniaze.

„Nedávno sme riešili na Slovensku, že ako je možné, že Sulík zobral do štátneho lietadla svoju dcéru a nekúpil jej letenku. Tento pán, už keď sme pri tom, sa prečo rozváža za štátne peniaze? Pani Zuzana mu prečo nekupuje letenky? Odkedy majú daňoví poplatníci povinnosť prispievať na milencov a milenky politikov a političiek?“ píše vo svojom statuse na Facebooku poslanec Taraba.

Podobne na prezidentkinu cestu reagoval aj Andrej Danko, ktorý vo svojom príspevku Čaputovú poriadne skritizoval. „Vyzývame Zuzanu Čaputovú, aby zaplatila letenku a všetky náklady za svojho priateľa. Poukazujeme nielen na tento piatok 19. 11. v Prahe. Tých výletov a nákladov je totiž zaúčtovaných v prezidentskej kancelárii podstatne viac. Súčasne poukazujeme aj na záhadné platenie módneho návrhára a kaderníkov. Vo Francúzsku z toho bol jeden z najväčších škandálov. Tu sa to veselo deje a tvárime sa, akoby sa nič nedialo.“

Vyzývame Zuzanu Čaputovú, aby zaplatila letenku a všetky náklady za svojho priateľa. Poukazujeme nielen na tento…

Posted by Andrej Danko – predseda SNS on Saturday, November 20, 2021

Juraj Rizman, priateľ prezidentky Zuzany Čaputovej, sa však na sociálnej sieti bráni a tvrdí, že je všetko úplne inak. 

Jeden zo základných faktov, ktoré si politici mylne vysvetlili, bolo, že „na poslednú rozlúčku s Miroslavom Žbirkom sme neleteli. Teda už úvodná téza Andreja Danka a Tomáša Tarabu, s ktorou tak aktívne pracujú na sociálnych sieťach, je úplne klamstvo. Pokračujme však ďalej. V Prahe sme neboli ubytovaní, išli sme na otočku,“ uvádza Juraj Rizman.

Nedávno sme riešili na Slovensku, že ako je možné, že Sulík zobral do štátneho lietadla svoju dcéru a nekúpil jej…

Posted by Tomáš Taraba – predseda ŽIVOT NS on Saturday, November 20, 2021

Napokon uvádza, že v reštaurácii, kde sa boli s prezidentkou najesť, platil nielen svoje vlastné náklady, ale pozval aj hlavu štátu. 

Pán Danko a pán Taraba sa pustili do prezidentky, že sme išli spolu do Prahy na poslednú rozlúčku s Miroslavom Žbirkom….

Posted by Juraj Rizman on Sunday, November 21, 2021

„Týmto pánom ale nejde o fakty. Chcú len vyvolávať nenávisť. Akurát v tomto prípade sa prerátali a sú iba na smiech,“ dodáva Rizman v príspevku.

Reakcia prezidentského paláca

S otázkami k téme sme oslovili aj samotný prezidentský palác. Pán Andrej Danko žiadal, aby Juraj Rizman zaplatil za letenku do Prahy na pohreb Miroslava Žbirku. Neoveril si ani len fakty, keďže prezidentka Zuzana Čaputová s Jurajom Rizmanom išli do Prahy autom. Asi vychádzal len z vlastnej skúsenosti, keď on v minulosti na pohreb Karla Gotta letel vládnym špeciálom,“ hovorí poradca prezidentky Martin Burgr.

Samotný Burgr sa vyjadril aj k samotnému Tarabovi. Pán Tomáš Taraba zase neznalo nazval protokolárne akcie hlavy štátu „výletmi“. Juraj Rizman sprevádza prezidentku Zuzanu Čaputovú pri kultúrnych a spoločenských príležitostiach, kde to protokol považuje za potrebné alebo vhodné,“ pokračoval Burgr.

Ten pre Startitup aj podrobne rozpísal, akých podujatí sa Juraj Rizman zúčastnil. V dvoch prípadoch išlo o podujatia, kde bol navrhnutý formát stretnutia v pároch. Stretnutie s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom a jeho manželkou v Salzburgu, a potom spoločné otváranie kaštieľa v Borši spolu s maďarským prezidentom Jánosom Áderom a jeho manželkou. Juraj Rizman sa po boku prezidentky zúčastnil ešte spomínaného pohrebu v Prahe. Ani s jedným podujatím nevznikli Kancelárii prezidenta SR žiadne náklady spojené s prítomnosťou pána Rizmana, partnera pani prezidentky,“ konkretizoval Burgr.

Zdroje: Facebook/Juraj Rizman, Facebook/Andrej Danko, Facebook/Tomáš Taraba, Facebook/Tomáš Taraba

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie