Dáta bez pátosu: Podľa automatu už máme mať prvý čierny okres. Pomôže iba okamžité riešenie ohnísk

  • Pandemická situácia na Slovensku zhoršuje a s ňou sa mení aj sfarbenie jednotlivých okresov
  • Je otázkou času, kedy sa mapa prefarbí do čiernej farby
koronavírus, očkovanie
Unsplash/Jacek Poblocki Unsplash/Mufid Majnun
  • Pandemická situácia na Slovensku zhoršuje a s ňou sa mení aj sfarbenie jednotlivých okresov
  • Je otázkou času, kedy sa mapa prefarbí do čiernej farby

COVID automat je každým týždňom tmavší a táto situácia sa nezmení ani počas budúceho týždňa. Problémom však je, že medzi oranžové a červené okresy začnú čoskoro pribúdať aj prvé čierne. Prvým okresom, ktorý by sa mohol zafarbiť do čiernej farby, je okres Krupina. Informujú o tom Dáta bez pátosu.

„Na základe publikovania „včera“ vyhodnotených testov, ktoré sa robili v predchádzajúcich 1 až 4 dňoch vieme DNES, aká farba prináleží každému okresu,“ uvádzajú analytici z Dát bez pátosu. Zároveň kritizujú odborníkov, ktorý si myslia, že je v poriadku v stredu ohlásiť farby jednotlivých okresov „Tak sa neriadi ani epidémia prasačieho moru, ani vtáčej chrípky a ani sa takouto postupnosťou krokov nedá riadiť / zamedziť šíreniu kovidu. Stále platí, že tie hranice farieb sú veľmi prísne,“ konštatujú.

HOUSTON: MÁME PROBLÉM ⚫️ ČIERNY OKRES: KRUPINAHrach na stenu. Náhádzali sme ho za vrecia. A budeme pokračovať. Nakoniec…

Posted by Dáta bez pátosu on Friday, September 10, 2021

Dobrou správou podľa analytikov je, že delta vždy do určitej oblasti príde a odíde. Toto obdobie trvá približne 3 až 4 týždne. Krupina sa momentálne nachádza v prvom týždni. „Horšia farba už nie je. Samozrejme, že v Krupine horšie bude, ale už dnes pri čiernej by ste nemohli ísť do fitka a do wellnesu alebo robiť svadbu a šport už len profesionálne ligy,“ konštatujú analytici.

Zároveň dodávajú, že obmedzenia by výrazne zabránili aj organizovaniu rôznych športových podujatí, zápasov a turnajov. „Slovensku pomôže jedine riešenie ohnísk, hyperohnísk a okamžite. Inak bude Slovensko na prelome septembra a októbra fialovo-čierne s červenou Bratislavou.“

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že zaočkovanosť v okrese Krupina je na dosť nízkej úrovni, čo vedie k vyššej nákaze občanov. Podľa Dát bez pátosu sa Delta dotýka vo veľkej miere nezaočkovaných ľudí. Dáta portálu Únia miest uvádzajú, že v okrese Krupina je zaočkovaných prvou dávkou iba 7 658 ľudí, čo znamená, že celková zaočkovanosť okresu predstavuje 34,84 percent. Druhú dávku dostalo 7 142 ľudí, čo predstavuje 32,47 %. 

Najviac hospitalizovaných ľudí, ktorí sú nezaočkovaní, musia riešiť lekári v Košickom kraji, po ktorom nasleduje Prešovský kraj. Podľa grafiky nižšie je očividné, že nezaočkovaní Slováci majú priebeh ochorenia omnoho ťažší ako tí, ktorí sa zaočkovať dali. 

Ako a akí pacienti prichádzajú v DELTE? Podľa krajov vždy v odtieni rovnakej farby: Tmavo (NEzaočkovaní) a Bledo…

Posted by Dáta bez pátosu on Friday, September 10, 2021

Zdroj: Únia miest

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie