Dáta bez pátosu to natreli ľuďom: Robíte to isté, ako keby ste prestali chodiť do roboty a peniaze dali do Lota

  • Nedokážu už skrývať pohoršenie nad verejnosťou
  • Dáta bez pátosu sa snažia ľudí prebudiť, neočkovanie sa prirovnávajú k Lotu
Očkovanie
TASR/AP/Lisa Leutner
  • Nedokážu už skrývať pohoršenie nad verejnosťou
  • Dáta bez pátosu sa snažia ľudí prebudiť, neočkovanie sa prirovnávajú k Lotu

Dáta bez pátosu si vo svojom poslednom statuse, predsa, trochu pátosu neodpustili. Ľudia očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca vytrvalo ignorujú, no za akú cenu?

Aktuálne štatistiky ukazujú, že cestou ignorácie jednej z dostupných vakcín sa ku kolektívnej imunite neostaneme. Čakajú nás pre vlastnú tvrdohlavosť ťažké časy.

Dobrá aj zlá správa

Ako už býva zvykom, pri hodnotení aktuálnej situácie sa nám v posledných týždňoch zobrazujú okrem negatívnych aj pozitívne správy. Jednou z nich je, že sa dnešným dňom odštartovala registrácia na očkovanie pre ľudí starších ako 40 rokov. Očkovaní by mali byť vakcínou od AstraZeneca. Vyplýva to z informácií zverejnených na stránke vakcinacia.nczisk.sk.

„Otvorilo sa očkovanie pre všetkých nad 40 rokov. To sú deti narodené 1981 a skôr. To je pre 450-tisíc ľudí dobrá správa. Asi 50-tisíc (12 %) z nich je už zaočkovaných ako kritická infraštruktúra a učitelia kombinácou Astra/Moderna/Pfizer. Ak očakávame, že aspoň 25 % z tejto skupiny sa dá očkovať AstrouZenecou, tak ideme očkovať 90-tisíc ľudí. To bude trvať do konca apríla,“ píšu v miernom úvode.

So zlou správou to „rozbalili“

Zlou správou podľa Dát bez pátosu je, že 45-ročných ľudí je 370-tisíc, z ktorých ich bolo asi 10 % už zaočkovaných minulý piatok (kritická infraštruktúra).

„Pred 4 dňami sa otvorila pre ostatných nad 45 možnosť dať sa očkovať. Ak by sme rátali, že 25 % z nich sa dá očkovať pri „prvej príležitosti“ Astrou, tak je to presne 83-tisíc ľudí. To by malo trvať minimálne ešte 2 týždne. Aj so zajtrajším dňom sa od soboty za 5 dní zaočkovalo/zaočkuje AstraZenecou 25-tisíc ľudí, a to niektorí neboli z 45-49, ale zo skupiny 50-59 rokov. A my musíme otvoriť ďalšie ročníky, lebo „nie je záujem“. Takmer všetko zaočkované. Well done,“ gradujú.

Vakcína je smrť, lebo zrazeniny

Zo statusu je cítiť neprehliadnuteľné rozčarovanie nad zmýšľaním verejnosti, ktorá sa po kauzách s vakcínou spoločnosti AstraZeneca rozhodla, že očkovanie nie je práve pre nich, a hlavne nie touto látkou. Strach o život je však v tomto prípade podľa autorov neopodstatnený.

Robíte štatisticky presne to isté, ako keby ste prestali chodiť do roboty a všetky peniaze dali do LOTA a manželke povedali, že teraz budete chodiť po peniaze na poštu, lebo idete VYHRAŤ. Už tu jeden taký bol a potom mal 2,9 % a nedostal ani 1 cent.

K statusu sa vyjadril aj Kulkovsky

Okrem jasného postoja k verejnosti však autori vyzvali na doplnenie informácií z klinickej praxe aj primára Kulkovského. Pán Milan Kulkovsky, viete nám prosím povedať, koľko ľudí má krvné zrazeniny u Vás v Považskej Bystrici z tých v strednom veku od 45 po 60?

Matovič oznámil, že od pondelka nás čaká veľké uvoľňovanie opatrení. Menia sa tieto veci

Na túto výzvu primár promptne reagoval. Len za dnešný deň vraj prijali v nemocnici až troch pacientov so zrazeninami. Aktuálna info. Včera sme na interné oddelenie prijali 3 mužov s trombózou. Všetci traja pod 60 rokov, dvaja aj pľúcna embólia. Ani jeden v súvislosti s očkovaním alebo s Covid-19. Dlhodobé štatistiky si nevediem, no za 11 rokov mojej praxe nebol týždeň, aby sme nejakú trombózu nediagnostikovali. Úprimne, strašenie trombózou po očkovaní, mi príde až nemiestne prehnané.

Pokiaľ by sme na Slovensku zaočkovali 1,7 milióna obyvateľov prostredníctvom vakcíny od AstraZeneca, pravdepodobne by došlo k dvom prípadom zrazenín. Za týždeň máme 700 úmrtí, za apríl za 11 dní už 1100. Ale vakcína je smrť. 600 za týždeň v sanitke s húkačkou na urgentom príjme s kyslíkom na tvári. A 50 z nich sa nevráti domov. 7 denne. A takto to pôjde do júna v miernom poklese, snažia sa ľudí prebudiť nepríjemnou prognózou.

Zdroj: Dáta bez pátosu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech