Datamolino hodnotí rok 2014

  • Ako sa darilo jednému z nádejných slovenských startupov v roku 2014? Vyzerá, že dobre. Po dosiahnutí troch významných milestonov, má firma okolo Andreja Glézla a Jána Koreckého perfekne našliapnuté aj do roku 2015.
image_1418846732.png
  • Ako sa darilo jednému z nádejných slovenských startupov v roku 2014? Vyzerá, že dobre. Po dosiahnutí troch významných milestonov, má firma okolo Andreja Glézla a Jána Koreckého perfekne našliapnuté aj do roku 2015.

Potom čo sa tím Datamolina vrátil z Wayry, kde strávil niekoľko mesiacov, oslovil ich projekt jedného zo slovenských investorov – Fond inovácií a technológií a.s. (FIT). Vo februári tohto roka sa upiekla jedna z najvyšších doterajších investícii a Datamolino dostalo boost vo forme 500k EUR. Odvtedy sa ich tím drasticky rozrástol a dnes na projekte pracuje už vyše 20 ľudí.

 „Vďaka investícii od FIT sme mohli začať náš projekt premieňať na reálny produkt, ktorý dokáže firmy odbremeniť od ručného prepisovania účtovných dokladov. Podarilo sa nám dosiahnuť stav, že už niekoľko sekúnd po nahratí faktúr či bločkov do nášho systému, im vieme poskytnúť dáta, s ktorými môžu ďalej pohodlne pracovať vo svojom účtovnom softvéri,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Andrej Glézl.

 

 

Pred spustením komerčnej prevádzky službu Datamolino testovali desiatky firiem či živnostníkov. Od júla sa v nej zaregistrovalo už vyše 200 užívateľov a toto číslo začalo rásť rozširovaním sa na medzinárodné trhy v jeseni. Datamolino sa najskôr predstavilo na konferencii o trendoch v elektronickej fakturácii v Barcelone, ako aj na podujatí IBM Insight v Las Vegas.

V novembri na dublinskom Web Summite, ktorého sa zúčastnilo 22 tisíc ľudí zo 109-tich krajín slovenský startup oznámil svoj vstup na globálny trh. Slovenská služba sa úspešne integrovala do dvoch významných účtovných softvérov XeroSage One, čo jej otvára cestu k expanzii do sveta, kde sú služby cloudového účtovníctva vyhľadávaným artiklom.

 

 

Šťastný bezpapierový  2015

Datamolino však má aj víziu o bezpapierovejšom Slovensku a preto praje nielen svojím užívateľom okrem zdravia a šťastia aj niečo naviac.

„Malým i väčším firmám či živnostníkom želáme menej byrokracie pri ich každodennej práci. Tiež si prajeme, aby sme v čo najbližšej budúcnosti už nemuseli  archivovať kvantá účtovných dokladov v papierovej forme a skladovať ich v šanónoch, ktoré ľuďom len zbytočne ukrajujú zo životných priestorov. Oveľa pohodlnejšie a šetrnejšie nielen k prírode je mať ich dostupné odkiaľkoľvek v elektronickom archíve. V prípade potreby sa vždy dajú vytlačiť. Boli by sme tiež radi, keby sa na Slovensku začala otvorená diskusia o význame, výhodách a bezpečnosti využívania cloudových služieb. Len tak sa môžeme pohnúť vpred smerom k efektívnejšiemu bezpapierovejšiemu Slovensku,“ zaprognózoval si Andrej Glézl.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech