Deprimuje ťa sychravý víkend? Skús tieto činnosti!

  • S blížiacim sa decembrom a skracujúcimi sa dňami sa aj do slovenských domovov pomaly zakráda zimná depresia a pochmúrna nálada. Počasie veľmi nepraje a von by si nevyhnal ani psa. Je to však skvelá príležitosť pre kopu činností.
collage
  • S blížiacim sa decembrom a skracujúcimi sa dňami sa aj do slovenských domovov pomaly zakráda zimná depresia a pochmúrna nálada. Počasie veľmi nepraje a von by si nevyhnal ani psa. Je to však skvelá príležitosť pre kopu činností.

Určite sa ti to stáva často. Je sobota ráno, za oknom dážď, zima a hmla a jediné, po čom túžiš, je zvaliť sa späť do vyhriatej postele. No ak podľahneš a celý deň preležíš, budú ťa neskôr trápiť výčitky z premárneného dňa. Nečinnosť navyše ešte prehĺbi tvoju depku a melanchóliu. Namiesto toho sa hecni a inšpiruj sa týmito tipmi!

Užitočný relax

Začneme zľahka. Ak si skutočne unavený a potrebuješ reset, namiesto nečinného vylihovania relaxuj prospešne. Najlepšou voľbou je biznis príbeh či dobrá oddychová kniha. Detektívka od Jo Nesboa či slovenského Dominika Dána by mohla byť akurát a pochmúrne počasie len podtrhne tajomnú atmosféru príbehu. 

20150729211514-man-reading-book-hipsterFoto: malaysiamarketing.my

Ak knihu považuješ za premárnený čas, môžeš to skúsiť aj inak. Ako dieťa si určite miloval komixy či časopisy a možno ešte doma v podkroví nejaké máš. Pohrab sa v nich a ponor sa do nostalgických spomienok. Napokon pre čas strávený s partnerkou, partnerom či rodinou je skvelý aj dobrý film, pre milovníkov hádaniek zas lúštenie hlavolamov a krížoviek.

5697595076_a3d3e2d212_o-0Foto: polygon.com

Game time

Ďalším levelom víkendovej aktivity sú hry. Spomeň si na chvíle, keď si sa v škôlke, v tábore či na dovolenke hrával človeče, pexeso či Dostihy a sázky a nesmierne si to užil. Tak prečo by to nemalo fungovať dnes? Navyše máš teraz oveľa väčší výber. Sú tu napríklad fantasy hryhry podľa obľúbených seriálov a kníh, ako napríklad hra Game of Thrones či Zeměplocha od Terryho Pratchetta.

160825_game_seafall-jpg-crop-promo-xlarge2Foto: slate.com

Väčšina z nich je navrhnutá tak, aby si sa nielen zabavil, ale aj precvičil si hlavu. Vášniví hráči počítačových hier majú v takýto deň skvelú výhovorku pre svoju závislosť. No preferuj pritom také hry, ktoré precvičia tvoje strategické myslenie. Ak máš doma v pivnici starý ping pongový stôl, neváhaj a zorganizuj turnaj, choď si s kamošmi zahrať futbal či florbal do najbližšej haly alebo navštív laser game. Možností je veľa, stačí zahodiť výhovorky.

maxresdefault-1

Foto: youtube.com

Gastro zážitok

Úroveň našich gastro služieb z roka na rok narastá a nepríjemné počasie je príležitosť ich otestovať. Namiesto toho, aby si sa doma krčil pri polotovarovom obede a sáčkovom čaji, vyber sa s partnerom, kamošmi či rodinou do útulnej kaviarne na popoludňajšiu kávu a koláč alebo rovno na obed. Vždy je príležitosť na malú oslavu, tak prečo si sychravý deň nespraviť krajším? V spoločnosti sa budeš cítiť oveľa lepšie, než sám doma na gauči v teplákoch.

breakfast-cake-coffee-croissant-food-favim-com-198976Foto: favim.com

Ale ak predsa len nemáš náladu na drahé podniky, urob si gastro zážitok doma. Uvar alebo upeč niečo pre blízkych, čo navodí špeciálnu atmosféru, alebo rovno zorganizuj spoločné varenie. Uvidíš, ako sa nasmeješ. S ubúdajúcimi stupňami Celzia tiež prichádza príležitosť pre varené víno či punč.

Kreativita

Riešením, ako sa načisto zbaviť negatívnych myšlienok, je jednoducho kreativita. Ak v tebe drieme umelecká duša, pusti sa do nejakého tvorivého projektu. Na YouTube je množstvo DIY návodov, ako si napríklad vyrobiť pekný a užitočný predmet do bytu. Skvelou voľbou je vytvoriť si vlastný vision board, ktorý ťa bude motivovať a nakopne ťa k produktivite. Potrebuješ k tomu len nástenku alebo kúsok kartóna, množstvo časopisov, z ktorých môžeš vystrihovať, nožnice a lepidlo.

vision-board-teenager-tote-a-vision-board1

Foto: mindyourvision.com

Ak rád kreslíš, vytiahni papier a ceruzku. Ak rád píšeš, nevyhováraj sa, že nemáš čas a realizuj svoj sen o tom, že raz napíšeš knihu. Keď miluješ autá či lietadlá, pusti sa do stavania modelov. Hlavne sa neutápaj v negativite a hľadaj nové spôsoby, ako sa zabaviť.

zdroj titulnej fotografie: bestwallpaperhd.com/stocksy.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK