Desať najstarších hotelov Slovenska: Ponúkajú kultúru, romantiku aj tajomné príbehy

  • Pozrieme sa na hotely, v ktorých bývali šľachty, aj na také, kde pokoj hľadali duševne chorí
  • Ubytovania sa nachádzajú v rôznych častiach našej krajiny, ktoré Slováci obdivujú už celé storočia
najstaršie hotely
Instagram/kempinski_hightatras, chateau_bela
  • Pozrieme sa na hotely, v ktorých bývali šľachty, aj na také, kde pokoj hľadali duševne chorí
  • Ubytovania sa nachádzajú v rôznych častiach našej krajiny, ktoré Slováci obdivujú už celé storočia

Hotel nemusí byť len miestom, v ktorom spíme, zatiaľ čo chodíme objavovať krásy okolia. Jeho budova môže byť atrakciou a zážitkom samým o sebe.

Dnes žijeme úplne iný život, ako ľudia pred pár stovkami rokov. Prinášame ti 10 najstarších hotelov Slovenska, ktoré určitým spôsobom fungujú ako stroj času.

Choď sa pozrieť na miesta, ktoré Slováci obdivujú už celé desaťročia. Každý z hotelov ponúka luxus svetovej úrovne, no zároveň v múroch nesie mnoho spomienok. Uvítali náhodných pocestných a šľachty, niektoré v minulosti slúžili ako psychiatrické liečebne a iné sú dnes kultúrnou pamiatkou, alebo patria medzi najromantickejšie hotely sveta.

Grandhotel Praha

Grandhotel Praha má svoje brány otvorené už od roku 1905. Kedysi to bol jediný hotel na Slovensku, ktorý mal celoročnú prevádzku. Vtedy bol ešte známy pod menom Hotel Palace a mal slúžiť ako zdravotno-rekreačné centrum pre európsku aristokraciu. Presne pre ňu sú hotel aj kúpele postavené. Vnútri ťa obklopí prepych a zvonku uvíta nenahraditeľný výhľad na veľhory.

Štvorhviezdičkový hotel sa nachádza v Tatranskej Lomnici, postavený je v secesnom štýle v nadmorskej výške 850 metrov a zdobia ho vežičky. Ubytovať sa môžeš v jednej zo 108 izieb, no vybrať si môžeš aj apartmán, ktorých je v hoteli 15. Každá miestnosť je úplne unikátna.

Grandhotel doteraz vyzerá tak, ako bol pripravený pre šľachtu a pripomína preto stavbu z rozprávky.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Grandhotel Praha, TMR Hotels, Pravda, Hotel Amade, Hotel Bankov, Pravda, Chateau Bela, Historické hotely Slovenska, Hotel Hviezdoslav, Infoma, Hotel Sebastian, Travel Guide, Péchy Castle, Villa Nečas, Tik Žilina, Hotel Elizabeth, Starý Trenčín, Hotel Kempinski, Fifo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech