Digitálni nomádi počas nasledujúcich 20 rokov úplne zmenia svet

  • V roku 2035 bude na svete jedna miliarda digitálnych nomádov. Ako dokážu zmeniť svet?
dsc04752
  • V roku 2035 bude na svete jedna miliarda digitálnych nomádov. Ako dokážu zmeniť svet?

Množstvo freelancerov v USA činí momentálne 30% z celkového počtu ľudí na trhu práce. Do roku 2035 sa predpokladá, že ich počet sa zvýši na 50% a viac. Viac než polovica ľudí bude teda pracovať z domu. V budúcnosti bude čím ďalej tým ťažšie sa po skončení školy zamestnať, a preto sa mladí ľudia rozhodnú pre takúto možnosť existencie.

man-597178_1280

foto: pixabay.com

Rýchlosť internetu sa v porovnaní s dneškom rapídne zvýši

V súčasnosti sa internetová rychlosť pohybuje okolo 100 MB. Podľa odhadov to bude v roku 2035 až 100 GB. To znamená asi12,5 GB za sekundu. Aby sme si to vedeli predstaviť, táto rýchlosť umožní stiahnuť si našu celoživotnú kolekciu fotografií a videí za menej ako 2 minúty.

6 G, šiesta generácia telefónov. Kvalitný vysokorýchlostný internet bude úplne všade, dokonca aj na ostrove Bali, kde sa vám o ňom môže teraz iba snívať.

light-road-nature-iphone

foto: pexels.com

Nové formy partnerského spolužitia a pokles osobného vlastníctva

Počet uzavretých manželstiev klesne do roku 2035 na 40%. Digitálni nomádi, ale aj ostatní mladí ľudia budú preferovať iné formy spolužitia. Odklonia sa od tradičných schém a spoločenských noriem – zobrať sa, kúpiť si dom a založiť rodinu. Namiesto hypotéky a usadenia sa na 30 rokov na jednom mieste, uprednostnia väčšiu flexibilitu.

 

Lacnejšie a rýchlejšie cestovanie

Cestovanie sa stane dostupnejším širokej verejnosti. Cena letenky Berlín-Londýn vychádza okolo 75 $, v budúcnosti môže klesnúť až na 20 $. Na malé vzdialenosti sa to môže zdať zanedbateľné, ale táto zmena sa premietne aj do cien diaľkových leteniek. Napríklad let z Európy do Šanghaju bude možné absolvovať za 150 $ namiesto terajších 600 $. Pri využití ponuky nízkonákladových spoločností ako Ryanair a EasyJet bude táto cena ešte nižšia.

Z platu 2000 $ si vďaka tomu digitálny nomád bude môcť dovoliť byť celý mesiac na cestách. Predstavte si, že ráno sa zobudíte v Londýne, poobede zabehnete na kávu za kamarátom do Tokya, aby ste mohli stihnúť večerný zápas Rangers v New Yorku. Toto všetko nám umožnia nové superrýchle nadzvukové lietadlá, ktoré budú slúžiť ako verejná doprava.

Podľa Population Pyramid (2015) bude v roku 2035 na svete 9 miliárd ľudí. 6 miliárd z nich bude predstavovať pracovnú silu. Asi polovica z nich budú freelanceri, z ktorých asi tretina bude fungovať ako digitálni domádi (1 miliarda). India, juhovýchodná Ázia toto sú krajiny, kde bude počet digitálnych nomádov stúpať.

plane

foto: pexels.com

Spôsob bývania

Väčšina ľudí bude žiť vo veľkých mestách. Digitálny nomád bude platiť mestskú daň za bývanie, bude sa jednať o economic free zónu…

V týchto budúcich mestách nebudú žiadne automobily, iba mestská hromadná doprava. Zastávku budete mať hneď pri dome. V mestách bude viac zelene, čistejší vzduch a žiadne továrne.

pexels-photo

foto: pexels.com

Priatelia z celého sveta a vznik novej “rasy”

Vďaka veľkému medzinárodnému pohybu budú zmiešané manželstvá a vzťahy úplne bežnými, čo vyústi až do vzniku jednej rasy, spájajúcej africko – ázijsko – európske črty. Podľa Google bude človek budúcnosti vyzerať asi takto. A Google predsa vie všetko:

Všetky tie deti vyrastú a budú musieť chodiť do školy. Ale ako sa dá zabezpečiť výuka, keď ste každý mesiac niekde inde? Tu nastupuje domáce vzdelávanie, ktoré umožní potrebnú flexibilitu. Dokonca aj univerzitné vzdelanie bude dostupné cez internet, ostatne, ako je tomu už aj teraz.

Najvýznamnejšie a najlepšie univerzity ponúkajú už v súčasnosti online kurzy za symbolickú cenu, napríklad prostredníctvom stranky EdX. Namiesto prednášok v univerzitných aulách sa budú študenti budúcnosti stretávať v malých pracovných skupinkách a preberať látku online kurzov niektorej univerzity.

Vyššie uvedené fakty a skutočnosti otvárajú veľa nových pracovných ale aj iných možností. Bude potrebné riešiť a zlepšiť oblasti ako bankovníctvo, bývanie, služby. Čiže priestoru pre vývojárov nových aplikácií a softwérov bude habadej. Výskyt digitálnych nomádov exponenciálne rastie, otvára sa tak obrovský obchodný trh. Aj ty sa môžeš stať jeho súčasťou a využiť potenciál svojej generácie Y.

249H

foto: gratisography.com

zdroj: levels.io, zdroj titulnej fotografie: damiengwalter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech