Dnes je Deň polície. Vybrali sme to najlepšie z jej sociálnych sietí

  • Dnes je Deň polície a my sme sa ti ho rozhodli pripomenúť prostredníctvom toho najvtipnejšieho, čo nájdeš na Facebooku či Instagrame Polície Slovenskej republiky
Ministerstvo vnutra SR
Ministerstvo vnútra SR
  • Dnes je Deň polície a my sme sa ti ho rozhodli pripomenúť prostredníctvom toho najvtipnejšieho, čo nájdeš na Facebooku či Instagrame Polície Slovenskej republiky

Policajný zbor Slovenskej republiky sa komunikácii prostredníctvom sociálnych sietí nevyhýba, ba práve naopak. Hoci sa ich adminovi niekedy podarí prestreliť, je treba uznať, že k občanom sa snažia priblížiť s maximálnou vervou a nasadením.

Dnes Polícia SR oslavuje a my sme sa preto rozhodli vybrať to najlepšie z príspevkov našich pomocníkov a ochrancov.  Pri príležitosti svojho sviatku polícia predstavila aj vtipné video, v ktorom spolu s tetou Márgit pozýva ľudí užiť si Deň polície do Žiliny.

 

Podozrivá radosť

Tento príspevok je dôkazom, že radosť má mnoho podôb. Pani z Bratislavského kraja potešilo, že ju Polícia SR zastavila a vykonala u nej dychovú skúšku. Fúkať jej policajti dali po tom, ako videli jej radosť z kontroly.

V BRATISLAVSKÝCH „DOLINÁÁÁCH…“ Laura nám napísala: „Dobrý deň, touto cestou by som sa veľmi rada chcela poďakovať…

Gepostet von Polícia SR – Bratislavský kraj am Mittwoch, 7. August 2019

Na slovíčko…

K práci polície patrí aj pátranie po ľuďoch, ktorí sa dopúšťajú akejkoľvek trestnej činnosti. Okrem kriminálnych živlov a delikventov sa prostredníctvom sociálnych sietí snažia nájsť aj svedkov. Aj v tomto prípade sa snažia o originalitu.

Klišé a poriadok treba dodržiavať

Následky svojho konania si neuvedomil ani občan Českej republiky, ktorý si neďaleho trnavského nákupného centra vykladal vrecúška s neznámymi látkami. Policajtom dobrovoľne vydal 39 plastový vreciek, v ktorých sa malo nachádzať minimálne 125 dávok extázy. Polícia mu to vrátila prostredníctvom titulnej fotky – ponožkami v sandáloch.

Keď veria v dobro za každú cenu

Napriek krádeži nástrojov hodnoty presahujúcej sumu 3 300 eur polícia dúfala, že ich páchatelia potrebovali k výkonu povolania…

Na „kinečko“

Inšpirácia striehne na každom kroku. Dôkazom je post o nedodržiavaní dopravných predpisov, ktorý sa odvoláva na BDSM román 50 odtieňov sivej. 50 shades of red je nemenej bolestivou verziou z okolia Hlavnej stanice.

50 ODTIEŇOV ČERVENEJAj takto pravdepodobne vnímali červenú na semafóroch vodiči, ktorých jazda bola zaznamenaná v rámci zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou v cestnej premávke. Dopravní policajti v Bratislave sa v priebehu minulého týždňa zamerali na porušovanie zákona o cestnej premávke vodičmi motorových vozidiel závažným spôsobom – a to jazdu na červené svetlo svetelnej signalizácie. V bratislavskom kraji prvom polroku roka 2019 bola nesprávna jazda cez križovatku treťou najčastejšou príčinou dopravných nehôd (49 DN). Ide o nerešpektovanie svetelného signalizačného zariadenia a signálu s plným červeným svetlo so znamením STOJ!, dopravných značiek „Daj prednosť v jazde!, Stoj daj prednosť v jazde ! alebo keď prednosť v jazde nevyplýva z dopravného značenia, kedy je vodič povinný dať prednosť v jazde vozidlu prichádzajúcemu sprava. Červená pri prejazde cez železničné priecestie má rovnaký význam. Vodič nesmie vchádzať na železničné priecestie, ak sa dáva výstraha dvoma červenými striedavo prerušovanými svetlami priecestného zabezpečovacieho zariadenia. Vodiči, jazdite v súlade s predpismi, aj vy môžete prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na cestách.

Gepostet von Polícia SR – Bratislavský kraj am Dienstag, 30. Juli 2019

 

To, že Polícia si dokáže vystreliť aj sama zo seba svedčí aj popisok k ich postu na Instagrame. „Ahoj, ja som Michal. Ak si dievča, ktoré kašle na zákony, alebo také poznáš, zavolaj mi na 158. S kolegami si po teba prídeme.”

Zdroj: Facebook Polícia SR, Instagram @policiaslovakia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech