Do Banskej Bystrice má prísť nový IT investor a vytvoriť stovky pracovných miest

Rišo Néveri / 6. februára 2016 / Zo Slovenska

Podľa RTVS má do Banskej Bystrice prísť nový IT investor zo západu, ktorý tu chce vyrábať sofistikované bezpečnostné systémy.

freshnews

Podľa RTVS plánuje IT investor zo západnej Európy vybudovať v Banskej Bystrici fabriku v priemyselnom parku za vyše 80 miliónov eur. Investor tu plánuje vyrábať špeciálne bezpečnostné prvky. Podľa RTVS podala firma žiadosť o podporu zo strany štátu a po jej prijatí by vo výstavbe fabriky nemalo nič brániť.

Príchodom spoločnosti by sa malo vytvoriť spočiatku 800 pracovných miest, ale postupom času by toto číslo malo stúpiť na 1200.

„Ide o hi-tech IT systémy. V podstate by to mali byť bezpečnostné prvky pre karty, pre špeciálne listiny, ktoré vyžadujú bezpečnostné opatrenia. Takže sofistikovaná výroba, ktorá zabezpečuje bezpečnosť informácií v rôznych formách,“ hovorí minister hospodárstva Vazil Hudák vo vyjadrení pre RTVS.

Pre región, ale aj celé Slovensko je to vynikajúca správa kvôli diverzifikácii našej ekonomiky, ktorá by sa mala mimo automobiliek viac venovať budúcnosti krajiny, ktorá leží v IT.

Priemyselný park (ilustračná foto)

foto: wbland.my

Zdroj: rtvs.sk, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com, sk.wikipedia.org

Pridať komentár (0)