Do Bratislavy prichádza Vianočný Bazár Chalaňov. Kúpou darčekov pomôžeš aj iným

  • Vedeli ste, že kúpou jedného vianočného darčeka viete potešiť až dvakrát?
  • Príďte sa o tom presvedčiť na Vianočný Bazár Chalaňov, ktorý tento rok oslavuje už 10 rokov
Eva Amzler
  • Vedeli ste, že kúpou jedného vianočného darčeka viete potešiť až dvakrát?
  • Príďte sa o tom presvedčiť na Vianočný Bazár Chalaňov, ktorý tento rok oslavuje už 10 rokov

Charitatívna akcia plná pomoci ľuďom, ktorí to potrebujú, sa koná už tento víkend 13-16.decembra v Bratislave. 13.-15.dec. vo V-klube (Národné Osvetové Centrum, Nám SNP 12) a 16.dec. v MMC (Karpatská ul.) koncertný Žúr od 18:00h.

Tento ročník je výnimočný, keďže oslavujeme už desať rokov, počas ktorých sme intenzívne pomohli mnohým, ktorí to potrebovali. Ak hľadáte netradičné darčeky a chcete mať dobrý pocit, že ste niekomu ich kúpou pomohli, Vianočný Bazár Chalaňov je to správne miesto. Všetky vyzbierané peniaze pôjdu na štyri projekty, ktoré sa chalaňi rozhodli tento rok podporiť.

zdroj: Eva Amzler

V piatok 13.decembra Vás čakáme v bratislavskom V-klube na námestí SNP, kde môžete priniesť rôzne  oblečenie, knihy, hračky, či iné, ktoré budú určené na predaj. Neváhajte preto vytriediť preplnené skrine či pivnice, nazrite na všetky police a každá nepoškodená vec si u nás aj vďaka vášmu daru začne písať svoj nový príbeh. Navyše, jej kúpou niekým iným prispejete na podporu zaujímavých projektov. Ceny vecí nie sú fixne určené, takže nakúpiť môže naozaj každý.

Ak ešte nemáte program na tretí decembrový víkend (14.-15.12.), spojte predvianočnú atmosféru, príjemné nakupovanie a pomoc iným. Charitatívne podujatie vyvrcholí v pondelok 16.12. Vianočným Žúrom Chalaňov, ktorý sa opäť uskutoční v MMC . Vstupenky v predpredaji na inviton.eu.

Ak nás neviete prísť podporiť osobne, tento rok máme aj novinku – online darovanie priamo na našej stránke .

V rámci charitatívnej akcie priložia ruku k dielu ako každý rok aj samotní chalaňi. Lukáš Latinák opäť nakreslí obraz, ktorý sa bude dražiť v rámci sekcie Tuzex. Majo Miezga bude už tradične robiť sladké palacinky Miezgacinky, ktoré na Vianočnom Bazáre Chalaňov nesmú chýbať a Robo Jakab prinesie svoje legendárne nakladané hermelíny.

zdroj: Eva Amzler

A čo chalaňi želajú tomuto špeciálnemu ročníku? Ako hovorí Majo Miezga: Bazáru k okruhlinám prajem len to najsamlepšie a samozrejme aj všetkým, ktorí sa za 10 rokov podieľali na tejto super akcii. 

„Obrovská vďaka naozaj patrí samozrejme každému jednému, kto priložil za tých 10rokov “ruku k dielu” a svojou troškou prispel do tohto krásneho projektu, či ako dobrovoľník, účinkujúci, darujúci alebo nakupujúci. Sme nesmierne radi, že vás máme a spolu pomáhame“, dodáva Robo Jakab.

„Určite príďte aj tento rok, každý ročník je totiž originálny svojou atmosférou a práve v tom je naše neopakovateľné čaro. A navyše, len u nás nakúpite naozaj „oridžinálne“ darčeky s príbehom, v kľude a bez stresu. A odídete s dobrým pocitom“, hovorí Lukáš Latinák.

Veci, ktoré si počas víkendu nenájdu svojich šťastných majiteľov však neskončia v koši, ale naopak, poputujú do OZ POMOC RODINE. 

Tento rok sa finančné prostriedky prerozdelia opäť medzi štyri zaujímavé projekty. Napríklad OZ Baobab, ktorí pomáhajú deťom s viacnásobným postihnutím a vďaka finančnej pomoci budú môcť zažiť množstvo výletov a zážitkov. Podporíme aj OZ Iskierka, vďaka čomu budú môcť zorganizovať rekondičný pobyt pre mladých handikepovaných.

Vzájomná pomoc nás spája.

Výťažok 10. ročníka nášho bazára podporí hendikepovaných ľudí, seniorov, mladých s postihnutím, či deti na ceste von chudoby. Pomôcť dobrej veci a získať skvelý pocit môžete aj darovaním na www.vianocnybazarchalanov.sk, kliknutím na červene tlačidlo darovať.<3 vďaka

Gepostet von Vianočný bazár chalaňov am Donnerstag, 5. Dezember 2019

Spoločenský život je pre dôchodcov veľmi dôležitý, je jednou z mála radostí, ktoré starší ľudia, špeciálne tí, ktorí sú umiestnení v domove dôchodcov, majú. Preto je ďalším projektom podpora Domova sociálnych služieb. spoločný podporený projekt je Omama.

Rozvíja osobnosti detí z chudobného prostredia v kľúčovom ranom veku (0-6 rokov), čo predurčuje úspech v ich celom ďalšom živote. Projekt zároveň pomáha konkrétnym chudobným ľuďom, najmä ženám, získavať vzdelanie, pracovné návyky a zmysluplnú prácu, ktorá im časom pomôže trvalo sa zamestnať. Naša podpora bude opäť smerovať k sprostredkovaniu zážitkov najmä pre maminy s deťmi.

Bodkou za touto víkendovou charitatívnou akciou býva už každoročne očakávaný „Vianočný Žúr Chalaňov“, kde vystupujú známi speváci, hudobné skupiny, herci a osobnosti spoločenského a kultúrneho života bez nároku na honorár. Tento rok bude žúr v pondelok 17.12.2018 v MMC. Viac info na vianocnybazarchalanov.sk

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK