Do hôr s novým GoPro dronom!

  • Kamera, dron a mnoho nových informácií. Čo všetko priniesla prezentácia spoločnosti, vďaka ktorej zaznamenávame naše nezabudnuteľne zážitky?
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • Kamera, dron a mnoho nových informácií. Čo všetko priniesla prezentácia spoločnosti, vďaka ktorej zaznamenávame naše nezabudnuteľne zážitky?

„Dopyt po GoPro je najväčší v jeho histórii“, povedal Nick Woodman, ktorý vysvetľoval publiku na tlačovej konferencii, ako ich dopyt po novom GoPro tlačí dopredu. Prezentácia nového produktu pokračovala počas celého dňa a boli odprezentované rôzne novinky.

Jedna z noviniek bol nový dron s menom Karma, o ktorom Woodman povedal, že to nie je len taký obyčajný dron. Woodman taktiež nemá rád, keď niekto používa slovo „spoločnosť“ pre označenie GoPro. On ju považuje za skupinu kamarátov alebo rodinu, ktorá pracuje na spoločnom cieli.

„GoPro je veľmi ďaleko od spoločnosti so spotrebnou elektronikou.“ Povedal ľudom na konci dňa venovaného prezentovaniu nových výrobkov. „Stalo sa to úplnou náhodou, že naše produkty obsahujú elektroniku. GoPro je spoločnosť pre zdieľanie zážitkov.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto: techcrunch.com

Pri prezentovaní nového dronu, hovorí o pojmoch ako Chi a reinkarnácia. A každému dopne, prečo sa dron vlastne volá ‚Karma‘. Woodman pokračoval slovami, že verí v silu GoPro a technológiám, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na naše životy. GoPro odprezentovalo 3 nové, kľúčové produkty. Boli to dve nové akčné kamery a nový, dlho očakávaný dron. Konsenzus sa pri prezentovaní nového produktu veľmi ťažko hľadá. Čo sa, ale teraz nedalo povedať, keďže tak ako fanúšikovia a ľudia so záujmom budúcej kúpy, boli taktiež veľmi šťastní aj technický kritici.

GoPro sa preslávilo hlavne vďaka akčným kamerám. To práve oni pretransformovali neznámi startup venujúci sa hardware, do celosvetovo známej spoločnosti, ktorej kamery používajú surferi na ich doskách, snowboardisti na prilbác,h ale taktiež aj parašutisti. Je to technológia, ktorá zmenila náš pohľad na adrenalínové športy a ich ‚znovuprežívanie‘ pred obrazovkami. GoPro bude naďalej pokračovať v produkcii a logicky ich kvalitu posúvať na vyššiu úroveň.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto: techcrunch.com

Je tu ale niečo potrebné povedať o tom, čo už dlho robia dobre a dávajú ľuďom presne to, čo chcú. Nové produkty od GoPro sú viac opakujúcim sa zvykom, ako revolúciou, ktorú sme mohli zažiť pár rokov vzad pri ich obrovskom uvedení na trh. Z prezentácie bolo cítiť, ako keby ľudia viac čakali na ich finálny nový produkt – dron a tie ostatné brali, ako obyčajné GoPro kamery, ktoré sa tu pravidelne objavujú.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto: techcrunch.com

Pri uverejnení nového drona – Karma, ukázali ako sa ovláda. Je to naozaj veľmi jednoduché a v štýle ovládania hry. Akonáhle je kamera, dron a ovládač zosynchronizovaný dokopy, systém doslova nechá vzlietnuť dron obyčajným stlačením tlačidla na dotykovej obrazovke. Dve paličky riadia smer a výšku drona a koliesko na boku umožňuje kontrolu kamery. Ak chceš pristáť, stačí stlačiť ďalšie tlačidlo na obrazovke. GoPro sa ovládanie snažilo, čo najviac zjednodušiť a priblížiť bežným ľuďom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto: techcrunch.com

Jedna z ďalších noviniek obsahovala informáciu, že GoPro má veľmi dobrý priateľský vzťah s Kalifornským startupom – 3D robotics. Tento vzťah zahŕňa nejaký druh hlbokej integrácie navzájom medzi firmami. GoPro to využilo pre tvorbu drona a na oplátku 3D Robotics môže s povolením od GoPro používať ich značku na svojich obaloch.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto: techcrunch.com

Je ťažko povedať, či Karma bude tak úspešný, ako sa očakávalo. Je ale rozhodne ďalšou a začínajúcou kapitolou v tejto svetoznámej spoločnosti. Na konci svojej prezentácie Woodman zdôrazňoval, že trvá stále na tom, ako ich cieľom je pomôcť ľudom byť dobrými v zachytávaní ich jedinečných zážitkov.

Zdroj článku: techcrunch.com, zdroj titulnej fotografie: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK