Do týchto vecí sa podľa Warrena Buffetta oplatí investovať

  • Ak máš 20, investuj do seba
  • Americký miliardár vymenoval 5 dôležitých vecí, do ktorých sa oplatí investovať, nič ťa to nebude stáť a úspech sa zaručene dostaví
Buffetts_Touch070650148258 (1)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Ak máš 20, investuj do seba
  • Americký miliardár vymenoval 5 dôležitých vecí, do ktorých sa oplatí investovať, nič ťa to nebude stáť a úspech sa zaručene dostaví

Máš 20, skončil si strednú a plánuješ ísť na univerzitu? Alebo už na nejakej študuješ? Alebo si rozbiehaš biznis? Všetko je v úplnom poriadku. Jediným faktom ostáva, že peniaze sa ti pravdepodobne z neba nesypú. Preto sú investície, ktoré Warren Buffet vyslovil skôr nehmotné. No mali by ťa doviesť k hmotnému cieľu. Podľa vzoru otca miliardára.

View this post on Instagram

Invest in yourself.

A post shared by Warren Buffett Quotes | Advice (@warrenbuffettquote) on

Investuj do mentora

Môže ním byť v podstate ktokoľvek – rodič, učiteľ, biznismen, kariérny guru alebo priateľ, ktorý je ochotný radiť a niečo v živote dokázal. Keď som sa raz mladej vedkyne Martiny Gálikovej opýtala, kto je jej mentor, povedala, že dlho ním bol práve jej priateľ. Tento rok získala prestížne ocenenie Pre ženy vo vede. Má len 34 rokov.

Mentor, ktorý ťa bude kariérou v začiatočných fázach sprevádzať, je extrémne dôležitý človek. Od neho závisí, či sa do svojho budúceho života zamiluješ alebo nie. Prejde s tebou aj najťažšou – akceleračnou fázou. Nespoliehaj sa však na to, že ťa bude viesť za ručičku. Samostatnosť, vlastný silný rozum a pevná voľa sú najdôležitejšími krokmi k úspechu.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Investuj do zážitkov

Vďaka nim získaš potrebné a neoceniteľné skúsenosti. Cestuj, využívaj všetky možnosti štúdia či stáží v zahraničí, čerpaj z dostupných fondov, uč sa jazyky, rozprávaj sa s ľuďmi, zisťuj, čo znamená byť rôznorodý. Premotivovanosť neexistuje. Zdravá miera v skúsenostiach a zážitkoch pomáha rozširovať obzory a veľmi prirodzene vytvára kritický názor.

Investuj do kníh

Nikdy nespravil chybu ten, kto si kúpil knihu a prečítal ju. Okrem toho, že čítanie s porozumením je v dnešnej dobe ADHD detí a ľudí veľmi náročné vykonávať dlhšie než 10 minút, skús to.

Kniha môže byť tvojím mentorom, poradcom, návodom na mnoho vecí ale aj oddychovým kamošom. Vplyvní a bohatí ľudia sú známi tým, že veľa čítajú. A nielen literatúru faktu, ale aj starú dobrú beletriu.

Čítaj viac TU>> Elon Musk, Bill Gates či Michal Truban. Tieto knihy čítajú vplyvní 

Investuj do vedomostí

A teda v preklade do vzdelania. Nemusíš sa hneď hlásiť na najlepšiu svetovú univerzitu. Dôležité je pochopiť, čo naozaj chceš a potrebuješ. Vyhodnotiť svoje možnosti a dať ich do pomeru so schopnosťami je základný vzorec, ktorý platí stále.

Tak fungujú nielen úspešní ľudia, ale aj všetci, ktorí sa už na cestu za úspechom vydali. Je to vo veľkej miere investícia do seba samého.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Investuj do seba

To je jednoznačne najlepšie, čo môžeš pre svoju budúcu kariéru urobiť. Dnes nie je veľmi populárne hovoriť o svojich chybách a vlastne ani nejaké chyby mať. Podľa profesora psychológie zo Stanfordskej univerzity je dôležité správne nastavenie. „Funguje to tak, že tvoje talenty sa rozvíjajú práve svedomitou prácou, dobrou stratégiou a podnetmi od okolia. Takéto nastavenie na druhej strane hovorí , že iba niektorí ľudia dokážu byť dobrí v určitých veciach a tí ostatní sa tak môžu stať kvalifikovanými do takej miery, ako im to umožní ich inteligencia,“ informuje časopis Forbes.

Zdroje: warrenbuffetquote, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK