Dokonalé slovenské hodinky s ľudovou výšivkou si zamiluješ. Na predražené značky zabudneš

  • Cieľom značky André Charles je zachovávať tradičnú kultúru Slovenska
  • Na remienkoch ich hodiniek sa objavujú prvky krojov z rôznych kútov našej krajiny
Hodinky
Instagram/andrecharles
  • Cieľom značky André Charles je zachovávať tradičnú kultúru Slovenska
  • Na remienkoch ich hodiniek sa objavujú prvky krojov z rôznych kútov našej krajiny

O tom, že slovenská kultúra a tradície sú naozajstným bohatstvom, snáď nie je pochýb. Ak sa tieto dva aspekty skombinujú s kreatívnymi ľuďmi, môže vzniknúť kvalitný nápad, akým sú napríklad hodinky Adré Charles. Aj napriek tomu, že názov neznie príliš slovensky, na produktoch firmy sú slovenské tradície zachované dokonale.

Názov značky Adré Charles predstavuje anglické ekvivalenty mien zakladateľov. Nápad vznikol v hlave muža, ktorý zbieral náramkové hodinky a zaujímal sa o ich výrobu. S kamarátom sa teda rozhodol vytvoriť vlastnú, unikátnu značku.

Talentovaný Slavo spod Tatier ručne vyrába drevné postele, sú svetovými unikátmi s doživotnou zárukou

Aj napriek tomu, že súčasťou značky už je len Matej Karel, názov sa rozhodol ponechať v pôvodnom stave. S výrobou mu dnes pomáha priateľka, ktorá sa zaoberá dizajnom remienkov. Názov vraj ponechali zámerne, nakoľko majú ambície predaj rozšíriť aj za hranice. Zatiaľ sa však naplno venujú slovenskému trhu.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa André Charles Watches (@andrecharleswatches)

Niečo pre Bratislavčanov

Dvaja priatelia, tvorcovia nápadu, chceli lásku k domovine pretaviť do svojich produktov a rozhodli sa, že inak obyčajné remienky na hodinkách obohatia slovenskou výšivkou. Tú vnímajú ako osobitý prvok kultúrneho dedičstva ľudí z jednotlivých kútov Slovenska.

Na svoje si tak prídu obyvatelia mnohých kútov Slovenska. Remienky s tradičnou výšivkou sa totiž rozdeľujú na základe regiónov a ich tradičných krojov. Ich prvky sa odrážajú aj na hodinkách André Charles.

Farby krojov a textílií z okolia Bratislavy boli zväčša červenej farby, poprípade kombinované s bielou, čiernou alebo modrou. To sa odrazilo aj na dizajne hodiniek s názvom „Bratislava“. Remienok, ktorý zas patrí Piešťanom, hýri farbami. Všetky ponúkané remienky sú vyrábané v chránenej dielni.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa André Charles Watches (@andrecharleswatches)

Všetko chce svoj čas

Značka začala hodinky predávať v roku 2016, pričom zakladateľ uvádza, že prvé predané kusy boli najmä na rukách rodiny alebo priateľov. Prvú objednávku z e-shopu zaregistrovali až v januári 2017.

Matej Karel nám prezradil, že na väčšiu marketingovú kampaň sa peniaze z rozpočtu nenašli. Rozhodol sa teda značku prezentovať prostredníctvom influencerov a ponúkaním produktov v rôznych súťažiach. Hodinky boli pre zákazníkov neskôr dostupné aj v dvoch kamenných obchodoch v Bratislave a v jednom aj v Košiciach.

Mladý Popradčan ručne vyrába unikátne drevené bicykle. Obetoval im život a prebdené noci

Ako v každom podnikaní, aj v tomto prípade s pribúdaním času pribúdali aj inovácie a zmeny, ktoré sa odzrkadľovali na vyššej kvalite výrobkov. Ciferník postupne vylepšili o švajčiarsky strojček a pri jeho charakteristikách sa objavila vodotesnosť 5 ATM.

„Momentálne pripravujeme úplne nový dizajn ciferníka, ktorý bude limitovanou edíciou. Novinkou bude aj vyšívaný remienok, ktorý bude tentokrát kožený a nie látkový,“ povedal pre Staritup zakladateľ Matej Karel.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa André Charles Watches (@andrecharleswatches)

Hodinky si vyskladáš sám

Zakladateľ značky uvádza, že objednávky pribúdajú najviac v čase Vianoc, ako je tomu vo všetkých obchodoch. Aj napriek pribúdajúcemu záujmu Matej tvrdí, že značku považuje najmä za svoje hobby. Baví ho nadobúdať počas tvorby nové poznatky a vymýšľať návrh dizajnov.

Pocit najväčšieho zadosťučinenia má vraj vtedy, ak v nákupnom centre vidí náhodného človeka s jeho hodinkami na ruke. Tie si môžeš zakúpiť aj ty a ich cena sa približuje v rozmedzí od 99 do 125 €.

To, ako bude vyzerať konečný produkt, si zákazník vyberá sám. Volí si dizajn remienka aj veľkosť a farbu ciferníka. Ako však sám majiteľ uvádza, Slováci sú čoraz viac ochotní priplatiť si za kvalitu, ktorú nepochybne táto značka predstavuje. V regáloch preplnených smart hodinkami totiž vyniká svojou originálnou schopnosťou zachovávať slovenské tradície.

Zdroj: andrecharles.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech