Donald Trump porazil COVID-19. Stačili dva dni a experimentálna liečba za milióny

  • Americký prezident je už doma z nemocnice, kde sa liečil na COVID-19
  • Vo videu odkázal Američanom, aby sa nenechali ovládnuť ochorením
  • Smršť kritiky nenechala na seba dlho čakať
donald trump
TASR/AP Photo/Alex Brandon
  • Americký prezident je už doma z nemocnice, kde sa liečil na COVID-19
  • Vo videu odkázal Američanom, aby sa nenechali ovládnuť ochorením
  • Smršť kritiky nenechala na seba dlho čakať

Americký prezident Donald Trump je už v Bielom dome. Dva dni strávil v nemocnici Waltera Reeda, kam ho odviezol vrtuľník, aby mohol podstúpiť liečbu ochorenia COVID-19. Na Twitteri dnes zverejnil video, kde hovorí, že sa cíti výborne a Američanom odkázal, aby sa nenechali ovládnuť koronavírusom a nemali strach.

Vlna kritiky prišla takmer okamžite. Trump totiž podstúpil experimentálnu liečbu, ktorá nie je riadne schválená úradmi a tak k nej ľudia nemajú prístup. Veľká časť Američanov si ani nemôže dovoliť ísť k lekárovi. Navyše, na sieti sa objavili videá, na ktorých Donald Trump viditeľne ťažko dýcha a tvár má skrivenú od bolesti. 

Naučil som sa o koronavíruse veľa. Jedna vec je istá. Nenechajte sa tým ovládnuť. Nebojte sa toho. Porazíte to. Máme najlepšie vybavenie a liečbu,“ hovorí vo videu.

V odpovediach na Twitteri mu mnohí ľudia pripomenuli, aby to odkázal viac ako 215-tisícom Američanov, ktorí už ochoreniu podľahli. Trump navyše dostal drahú liečbu v prestížnej nemocnici, vďaka ktorej sa jeho zdravotný stav zlepšil. Keď ho však z nemocnice prepúšťali, natočili prezidenta na video, na ktorom sa zjavne necíti dobre. Mnohí sú tak presvedčení, že prezident o svojom zdravotnom stave klame.

Trump v noci na piatok na Twitteri oznámil, že on a jeho manželka Melania majú pozitívne testy na nový druh koronavírusu. V noci na sobotu ho previezli vrtuľníkom z Bieleho domu do vojenskej nemocnice pri Washingtone.

Donald Trump dostal liečbu Remdesivirom a ďalšími liekmi, ktoré sa na liečbu ochorenia COVID-19 používajú experimentálne. Už v nemocnici tvrdil, že mu nič nie je a že má len mierne príznaky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech