„Dovolenka jak hovado,“ hovorí Fico. Na Kréte mal Covid, na Slovensko prišiel „načierno“ a liečil sa aj ivermektínom

  • Na chate, na ktorej sa zúčastnil Fico so svojimi kamarátmi, sa neriešil iba biznis, ale aj osobné veci
  • Bývalý premiér sa priznal, že prekonal koronavírus, prirovnal ho k chrípke
  • Kamarátom sa priznal, že aj po prekonaní ochorenia sa cíti zle
fico
TASR/Martin Baumann
  • Na chate, na ktorej sa zúčastnil Fico so svojimi kamarátmi, sa neriešil iba biznis, ale aj osobné veci
  • Bývalý premiér sa priznal, že prekonal koronavírus, prirovnal ho k chrípke
  • Kamarátom sa priznal, že aj po prekonaní ochorenia sa cíti zle

Meno Roberta Fica sa v posledných dňoch v slovenských médiách skloňuje predovšetkým s nahrávkou, ktorá bola urobená na poľovníckej chate v blízkosti Levíc. Hoci na chate so svojimi priateľmi riešil predovšetkým stratégie týkajúce sa súdnych pojednávaní a aktuálne kauzy na Slovensku, priateľom sa zdôveril aj s inou vecou.

Ako uvádza portál Postoj, ktorý zverejnil časť prepisu nahrávky, Fico hovoril aj o tom, prečo nenahlásil krádež 50-tisíc eur zo svojej kancelárie v centrále Smeru, ako vytopil susedov v Bratislave a ako si dovolenku v Grécku spestril pobytom na nemocničnom covidovom oddelení. 

zdroj: TASR/Michal Svítok

O jeho nepodarenej dovolenke povedal Miroslavovi Bödörovi, advokátovi Marekovi Parovi a synovi policajného exprezidenta Pavlovi Gašparovi. 

Podľa nahrávky mal Fico dovolenku tráviť so svojou priateľkou na Kréte. Ako hovorí, už počas druhého dňa pobytu ho začal pobolievať hrudník, k čomu sa pridala aj zvýšená teplota. Na tretí deň na raňajkách odpadol a pomôcť mu musel nemecký kardiológ, ktorý zhodou okolností sedel pri vedľajšom stole. Ten si najprv myslel, že bývalý premiér Slovenska má infarkt.

Nemocnica ho nebavila

Fica teda previezli do nemocnice, v ktorej sa po viacerých testoch zistilo, že za jeho kolaps nemôže infarkt, ale koronavírus. Odpadol údajne kvôli nízkemu tlaku a teplu.

Fico ďalším účastníkom chaty povedal, že v nemocnici ho prijal študent lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý ho spoznal a hneď na to nemocnicu upozornil. Bývalého premiéra tak navštívili policajti, ktorí trvali na tom, aby v nemocnici ostal. 

Ako uvádza Postoj, v nemocnici dlho nevydržal a v noci podpísal reverz. Hoci nemocnicu opustil, 14 dní v karanténe stráviť musel. „11 dní som bol zatvorený v jednej klimatizovanej miestnosti, takto som sa pozeral na more, ale oni ma stále nechceli pustiť, pokiaľ nemám PCR,“ hovorí na nahrávke. 

zdroj: TASR/Jakub Kotian

Podľa Fica je v Grécku náročnejšie dostať sa na PCR test, tvrdí, že niekedy to trvá aj 2 mesiace. Preto sa bývalý premiér rozhodol krajinu opustiť a na Slovensko sa vrátiť „načierno“. Účastníkov ubezpečil, že počas pobytu doma ho strážili policajti a doktor, ktorý ho navštevoval každý deň v inú hodinu.

„Vonku bolo 47 stupňov. Na Kréte som bol, debil… A každú hodinu nám chodili správy na telefón, že asi nás budú evakuovať kvôli požiarom, ktoré boli v Grécku… Dovolenka jak hovado,“ povedal Fico Gašparovi mladšiemu. Zároveň mu povedal, že absolvoval už 5 testov, ale stále sa necíti najlepšie. 

Nepomohol ani Ivermektín

Ďalej sa Fico sťažoval, že necvičí a nevládze. „Jediné, čo ma trápi, je to, že sa neviem zbaviť dutín. Inak nemám nič, akože teploty nie, to je všetko v pohode,“ konštatoval s tým, že priebeh ochorenia prirovnal k bežnej chrípke. Gašpar sa zaujímal o to, či je Fico zaočkovaný. Ten sa priznal, že nie je, no dodal, že so sebou nosí antibiotiká, ale aj Ivermektín. 

Na ďalšom stretnutí, ktoré sa konalo 10 dní po prvom, sa Fico sťažoval opäť. „Sa sťažujem, že sa neviem zbaviť toho Covidu, počúvajte, testy mám v poriadku všetko, ale mňa tak zlomilo vo štvrtok. Ja som celý piatok ležal, celú sobotu som zrušil program a dneska ráno som bol v tom, že zruším aj tú Banskú…“ Banskú Bystricu nezrušil a so svojimi straníckymi kolegami sa akcie zúčastnil.

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

„Únava, stále mám plechovú chuť v ústach, neviem, čo to je, takú, že jak keby som necítil stále niečo,“ pokračoval Fico. 

Ako včera informoval Denník N, v čase, keď bol Fico na dovolenke, mu vykradli kanceláriu. Z priestorov zmizli zlaté mince a 50-tisíc eur. Fico tvrdí, že celá lúpež trvala 14 minút. Fico si myslí, že zlodeji išli po papieroch. Po incidente dal kanceláriu údajne skontrolovať a to aj napriek tomu, že v nej nič nemal. 

Prečo však túto krádež nerieši polícia? Fico tvrdí, že nemá význam niekomu vysvetľovať, že má v kancelárii 50-tisíc. Taktiež dodal, že policajti by „tárali krížom-krážom“.

Zdroje: Postoj, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie