DPH na respirátory má byť 0%, oznámil Matovič. Vláda rokuje o novej podobe COVID automatu

  • Daň z pridanej hodnoty na respirátory má byť namiesto 20% znížená na 0%
  • Vláda dnes pokračuje v rokovaní o opatreniach aj o možnosti poslať deti do školy
Matovič, Krajčí
TASR/Jakub Kotian
  • Daň z pridanej hodnoty na respirátory má byť namiesto 20% znížená na 0%
  • Vláda dnes pokračuje v rokovaní o opatreniach aj o možnosti poslať deti do školy

Vláda dnes rokuje o viacerých opatreniach. Jedným z nich bolo aj zavedenie nulovej DPH na respirátory FFP2. Informuje o tom premiér Igor Matovič na Facebooku. V súčasnosti je na ne štandardná sadzba 20%.

✅ 0% DPH na respirátory FFP2Dnes som dohodol s pánom ministrom financií Edom Hegerom zmenu pri zdaňovaní predaja…

Posted by Igor Matovic on Tuesday, February 2, 2021

Vláda rokuje aj o návrhoch pandemickej komisie. Jedným z návrhov je aj vyňatie žiakov 1. stupňa základnej školy z COVID automatu. Mohli by tak zasadnúť do školských lavíc už 8. februára. Podmienkou bude negatívny test rodičov, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti nie starší ako 7 dní.

Do školy by mohli ísť aj študenti posledných ročníkov odborných stredných škôl a učilíšť, budú však musieť mať negatívny test na koronavírus.

AKTUÁLNE: COVID automat sa mení, bude prísnejší. Len Sulík s Remišovou neboli za

Jedným z bodov je aj sprísnenie COVID automatu. Momentálne je Slovensko v čiernej fáze, teda v kompletnom lockdowne. Keď budú splnené podmienky, Slovensko prejde na automat, teda semafor, v ktorom sa opatrenia uplatňujú regionálne.

Po novom sa tak stane, ak bude v nemocniciach menej ako 3 000 hospitalizovaných. V čase predstavenia automatu boli hranicami reprodukčné číslo R0 nižšie ako 1,1 a priemerný denný počet prípadov za 7 dní nad 100. Odteraz budú tieto požiadavky o 20% prísnejšie.  Minister Krajčí doplnil, že sa COVID automat sprísňuje pre prítomnosť britskej mutácie koronavírusu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech