Dráčik dopláca na svoje vyjadrenia: LEGO pozastavilo inzerciu, zvažuje ďalšie kroky

  • K správam, ktoré Dráčik zverejňuje, sa vyjadrilo aj LEGO
  • Verejnosť sa pýta, dokedy bude LEGO Dráčiku distribuovať hračky
predajňa dráčik
Predajňa Dráčik Startitup/Ivana Sladkovská
  • K správam, ktoré Dráčik zverejňuje, sa vyjadrilo aj LEGO
  • Verejnosť sa pýta, dokedy bude LEGO Dráčiku distribuovať hračky

Na oficiálnej stránke hračkárskeho reťazca Dráčik sa už niekoľko mesiacov objavujú prinajmenšom kontroverzné správy, ktoré reagujú na rôzne aktuálne témy. Pohár trpezlivosti nepretiekol len slovenskej internetovej verejnosti, ktorá na správy hračkárstva Dráčik reagovala výzvou, ktorá sa nesie v hesle #bojkotujemdracik, ale zareagoval aj známy výrobca originálnych stavebníc LEGO.

LEGO zverejnilo na sociálnej sieti Facebook predvianočné video, pod ktorým sa objavilo zopár komentárov. LEGO totiž distribuuje svoje výrobky aj do hračkárstva Dráčik, ktoré v poslednej dobe rieši problémy pre svoje vyjadreniam na webe. Jedna z komentujúcich uviedla: „Hanbila by som sa dodávať svoje produkty takému predajcovi, akým je Dráčik. V tom obchode nenakúpim nikdy.“

Na stránke hračkárstva Dráčik bolo uverejnených mnoho kontroverzných vyjadrení

Ďalší z komentujúcich, Michal, sa opýtal priamo: „Dobrý deň, dokedy bude Lego dodávať svoje produkty do Dráčika?“ Oficiálna facebooková stránka LEGO mu poskytla odpoveď. 

„Dobrý deň, Michal. Veríme, že každý je úžasný a mal by sa cítiť súčasťou tímu, spoločnosti. Boli sme sklamaní, keď sme videli komunikáciu na webe Dráčik, a pozastavili sme propagačnú inzerciu, zatiaľ čo situáciu preskúmame,“ uviedla spoločnosť LEGO v komentári.

„Dajte im vedieť“ vysvetľuje problematiku

Okrem jednotlivcov však na problémový obsah na stránke upozorňuje aj rozsiahlejšia iniciatíva s názvom Dajte im vedieť, ktorá problematike venovala vlastnú internetovú stránku. Na webe sa nachádza zoznam všetkých príspevkov Dráčika, opis celej situácie a dokonca návod, podľa ktorého môžu záujemcovia upozorniť obchodných partnerov spoločnosti na správanie jej majiteľa.

Možno to bude len výstrel do tmy. Možno sa nič nestane. Ale je to jedna z mála vecí, čo s tým môže morálna a uvedomelá časť spoločnosti urobiť,“ uvádza sa na stránke.

Web upozorňuje na problémové vyjadrenia na webe spomínaného predajcu hračiek.

V texte na ich webe sa ohľadom LGBTI tém uvádza, že všetko „sú to nástroje na vytváranie napätia spoločnosti“. „V drvivej väčšine nejde o žiadnu úprimnú snahu niekomu v niečom pomôcť. Normálna spoločnosť sa vie s takýmito otázkami hravo vysporiadať.“ 

„Pre niekoho je to príležitoť na predvádzanie sa, riešenie komplexov, inému živná pôda pre vytváranie konfliktov, konfrontácie, provokácie, anarchiu, extravaganciu, povyšovanie sa, ponižovanie niekoho, odsudzovanie, rozklad spoločnosti,“ píše sa ďalej v banneri.

„Zdravý rozum našej spoločnosti neumožní zvyšovanie napätia ani žiadne konfrontácie. Jednotlivé otázky a problémy vieme vyriešiť v súlade s morálkou, zákonom a ľudskými právami všetkých,“ uvádza sa v závere. 

V máji tohto roka sa na stránke Dráčik taktiež objavil krátky textový banner, v ktorom sa písalo, že Slovensko odmieta akúkoľvek účasť vo vojne na Ukrajine.

„Žiadne zbrane, žiadne akože mierové, čiže vojenské sily. Nechceme predlžovať utrpenie ľudí žijúcich na Ukrajine. Týmto si priamo vypýtame vojnu na našom území. Vojna je utrpenie, smrť, ničenie. Tí, ktorí to plánujú, dobre vedia, o čom píšem. Táto krajina vám nepatrí. Faktory ako sankcie, deštrukcia hospodárstva, plyn, ropa, inflácia, devalvácia, zvyšovanie cien, pandémia, zvyšujú nervozitu, napätie, chaos a tiež slúžia na výbuch spoločnosti končiaci vojnou,“ píše hračkárstvo.

Zdroj: Facebook/LEGO

Najnovšie videá

Trendové videá