Dráma neskončila: Heard žiada o obnovenie súdneho procesu voči Deppovi

  • Trvalo presne mesiac, kým sa právny tím herečky rozhodol konať
  • Problém nastal v odškodnom, no aj v samotnom súdnom procese
Depp a Heard
SITA/Evelyn Hockstein/Pool via AP, SITA/AP Photo/Steve Helber, Pool
  • Trvalo presne mesiac, kým sa právny tím herečky rozhodol konať
  • Problém nastal v odškodnom, no aj v samotnom súdnom procese

Nie je to tak dávno, čo sa skončil celosvetovo sledovaný spor medzi hercom Johnnym Deppom a jeho bývalou manželkou Amber Heard.

Portál Ladbible však píše, že sága nekončí a herečka, známa predovšetkým vďaka filmu Aquaman, vyzýva Deppa na ďalší súdny proces. 1. júla podal právnik herečky 43-stranové odvolanie, ktorého cieľom je buď zrušiť rozsudok porotcov, zamietnuť ho, alebo začať nový proces.

Prvého júna sme ťa informovali o tom, že padlo konečné rozhodnutie. Porota rozhodla v prospech Johnnyho Deppa. Najskôr mu prisúdili 15 miliónov dolárov, ktoré však sudkyňa neskôr znížila na 10,35 milióna dolárov, referuje The Guardian.

Ako informuje portál Bloomberg, porota tak dala za pravdu aj Heard, ktorá povedala, že ju očiernil Deppov právnik, keď jej obvinenia zo zneužívania označil iba za podvod. Depp však pôvodne žiadal odškodné vo výške 50 miliónov dolárov a Heard až neuveriteľných 100 miliónov dolárov. 

V novom odvolaní, za ktorým stojí Elaine Bredehoft, sa píše, že suma, ktorú musí Heard svojmu bývalému manželovi zaplatiť, je nadpriemerná. Argumenty použité v odvolaní obsahujú návrh, podľa ktorého nemá Depp nárok na žiadne odškodné.

Bredehoft na záver vyzvala súd, aby zrušil verdikt, ktorý hrá do karát Deppovi v celom rozsahu a buď zamietol sťažnosť, alebo nariadil úplne nový proces.

Navždy sa mi zmenil život

Aj keď bol Depp na vyhlásení rozsudku neprítomný, vyjadril sa k rozhodnutiu poroty na svojom Instagrame

„Pred šiestimi rokmi sa navždy zmenil môj život, život mojich detí, životy mojich najbližších, ale aj životy ľudí, ktorí ma dlhé roky podporujú a veria vo mňa,“ píše Depp vo svojom príspevku.

„A o šesť rokov neskôr mi porota vrátila môj život späť. Som skutočne vďačný,“ pokračuje.

Okrem toho, prečo sa rozhodol ísť s celou vecou na súd a aký bol jeho hlavný cieľ, Depp opísal neskutočnú vďaku tým, ktorí ho po celý čas podporovali a verili mu.

„Som a bol som ohromený prívalom lásky a kolosálnej podpory a humoru z celého sveta. Dúfam, že moja snaha o to, aby sa dostala pravda najavo, pomohla ostatným, mužom alebo ženám, ktorí sa ocitli v rovnakej situácii, a že tí, ktorí ich podporujú, sa nikdy nevzdajú,“ napísal.

Depp ďakuje svojmu právnemu tímu, celému súdu a šerifom, ktorí obetovali svoj čas. Teší sa na novú kapitolu života a nemôže sa dočkať, čo prinesie. 

Zlomené srdce Heard

Na rozdiel od Deppa sa počas rozsudku v súdnej sieni nachádzala Heard. Ako sama vo vyhlásení uviedla, rozsudok jej „zlomil srdce“.

„Sklamanie, ktoré dnes pociťujem, sa nedá slovami opísať. Trhá mi srdce, že množstvo dôkazov stále nestačilo na to, aby som sa dokázala postaviť neprimeranej moci a vplyvu môjho bývalého manžela,“ uviedla Heard.

„O to viac som sklamaná z toho, čo tento verdikt znamená pre ostatné ženy,“ pokračovala. „Je to neúspech. Posúva to čas späť do doby, keď žena, ktorá vystúpila a prehovorila, mohla byť verejne zahanbená a ponížená. Potláča to myšlienku, že násilie páchané na ženách treba brať vážne.“

„Verím, že Johnnyho právnici uspeli v tom, že porota prehliadla kľúčovú otázku slobody prejavu a ignorovala dôkazy, ktoré boli také presvedčivé, že sme v Spojenom kráľovstve vyhrali,“ doplnila herečka.

„Som smutná, že som tento prípad prehrala. Ale ešte smutnejšia som z toho, že som zrejme stratila právo, o ktorom som si myslela, že som mala ako Američanka – hovoriť slobodne a otvorene,“ ukončila.

Zdroje: Ladbible, The Guardian, Bloomberg

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá