Druhá vlna COVID-19 môže zabiť milióny ľudí, varuje WHO

  • Druhá vlna by mohla prísť v septembri
  • Taliansko hlási ďalších 30 úmrtí na koronavírus
koronavírus testovanie laboratórium
TASR/Milan Kapusta
  • Druhá vlna by mohla prísť v septembri
  • Taliansko hlási ďalších 30 úmrtí na koronavírus

Druhá vlna môže spôsobiť veľké škody. WHO varuje, že môžu zomrieť milióny ľudí. Zatiaľ šírenie koronavírusu prebieha tak, ako úradníci WHO predpokladali.

Očakávajú, podobne, ako to bolo so španielskou chrípkou, že cez leto korona oslabne. Opäť naberie na sile v septembri, píše CNN.

„Porovnávame to so španielskou chrípkou, ktorá sa správa podobne ako COVID-19. Cez leto sa šírenie oslabilo, v septembri a októbri počas druhej vlny zomrelo 50 miliónov ľudí,“ povedal Ranieri Guerra, asistent generálneho riaditeľa WHO pre strategické iniciatívy pre taliansku televíziu Rai.

Taliansko hlási ďalších 30 úmrtí na koronavírus

Taliansko zaznamenalo v piatok 30 ďalších úmrtí na nový koronavírus, z nich 16 v severnom regióne Lombardsko, ktorý naďalej hlási každý deň zďaleka najvyšší počet potvrdených prípadov nákazy. Informácie priniesla tlačová agentúra AP.

Krajina podľa údajov ministerstva zdravotníctva zaznamenala od štvrtka aj 259 nových potvrdených prípadov nákazy, takže celkový počet známych infekcií stúpol na 239 961. Nákaza v Taliansku vypukla koncom februára. 

Krásno nad Kysucou zatvára školy. Na Kysuciach je ohnisko nákazy, pribudli desiatky prípadov koronavírusu

Počet úmrtí v krajine je teraz celkovo 34 708. Úrady upozorňujú, že celkové počty infikovaných a mŕtvych sú určite vyššie, pretože mnoho ľudí bez vážnych prejavov nákazy sa nedá testovať a mnohí zomrú v opatrovateľských domovoch tiež bez otestovania.

Medzitým taliansky premiér Giuseppe Conte oznámil, že talianske triedy sa začnú zapĺňať žiakmi a študentmi 14. septembra, teda po vyše šiestich mesiacoch od ich zatvorenia. Vláda sa zatvorením škôl snažila zastaviť šírenie ochorenia COVID-19 a milióny študentov sa museli vzdelávať na diaľku.

Zdroje: CNN, rai, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech