Dvaja Slováci vymysleli appku, vďaka ktorej teambuildingy zamestnancov skutočne bavia

  • Zábavné teambuildigy pomocou aplikácie, ktoré teba a tvojich kolegov vytiahnu von
  • Aplikácia, ktorá vás zabaví a aj niečo naučí
  • Zamestnávateľom pomôže pripraviť zaujímavý teambuilding a zároveň stmeliť kolektív svojich zamestnancov
Mikuláš Kravárik
  • Zábavné teambuildigy pomocou aplikácie, ktoré teba a tvojich kolegov vytiahnu von
  • Aplikácia, ktorá vás zabaví a aj niečo naučí
  • Zamestnávateľom pomôže pripraviť zaujímavý teambuilding a zároveň stmeliť kolektív svojich zamestnancov

Nápad vytvoriť túto aplikáciu sa zrodil v hlave dvoch Slovákov – Mikuláša Kravárika a Davida Havlíka. „Už dlhšie sme viedli rozhovory na tému aktívny životný štýl spojený s modernými technológiami. Trápila nás skutočnosť, že väčšina mladých, ale aj starších ľudí, trávi voľný čas za počítačom alebo smartfónom. Nechceli sme im zobrať telefóny z rúk, ale práve pomocou nich ich vytiahnuť von,“ povedal Mikuláš. 

Čo vás  ovplyvnilo pri tvorbe aplikácie? 

Obaja máme skúsenosti s geocachingom, takže nás čiastočne ovplyvnil pri tvorbe modelu aplikácie. V podstate sme vymenili „kešky” za úlohy/výzvy, ktoré majú používatelia aplikácie splniť. Vzhľadom na to, že sa už pár rokov venujem vývoju softvéru do mobilných zariadení, naša voľba bola mobilná aplikácia, čo nám otvorilo veľa možností, ako zatraktívniť takúto hru, pridaním mnohých funkcionalít, ktoré dnešné smartfóny ponúkajú.

Wander, ako taký, je platforma na vytváranie outdoorových eventov.

Áno. Znamená to, že sa nejedná len o mobilnú aplikáciu pre obe platformy, ale aj webovú aplikáciu, v ktorej si viete spravovať celý event. V praxi to vyzerá tak, že klient sa prihlási do administračnej aplikácie na internete, kde si môže vymyslieť svoje vlastné úlohy/výzvy, alebo môže použiť nami vytvorené z katalógu úloh. Umiestni ich na mapu na miesta, kde sa bude jeho event alebo teambuilding konať. Každá úloha má svoje vlastné bodové ohodnotenie na základe náročnosti. Administrátor si môže zvoliť z troch rôznych typov úloh. K dispozícii má úlohu s textovou odpoveďou, s odpoveďou formou fotografie, alebo výberu z možnost.

zdroj: Mikuláš Kravárik

Ako to funguje? 

Prvým krokom je, že si používateľ stiahne aplikáciu z oficiálnych obchodov pre obe platformy. Jednoduchým prihlásením pomocou emailu a event kódu, ktorý dostane od nás, sa mu do telefónu stiahne celý event nastavení v admin aplikácii.

Wander ponúka viac typov hier. Aplikácia funguje online aj offline. Pričom podmienka offline režimu je, že účastník musí byť online pri prihlásení sa do aplikácie (kvôli stiahnutiu úloh) a po skončení eventu, kde sa musí pripojiť k internetu, aby odoslal všetky svoje splnené úlohy. Väčšinou sa jedná o úlohy, ktoré podporujú tímového ducha a súťažiaci musia spolupracovať, resp. úlohy pri ktorých hráči musia trochu vyjsť zo svojej komfortnej zóny.

Aký typ hry je najobľúbenejší, alebo ktorý si najčastejšie vyberajú? 

Najviac používaná je nami nazývaná tzv. Single time. Hra, kde má používateľ stanovený časový limit (väčšinou 2 až 5 hodín, nie je to obmedzené, záleží od klienta) po dobu ktorého musí splniť čo najviac úloh. K dispozícii je aj real time štatistika ostatných tímov, na podporu súťaživosti. Samotné úlohy sú súťažiacim k dispozícii až keď sú v ich blízkosti. Musia byť v rádiuse 10 m od úlohy, aby ju mohli otvoriť a prečítať si zadanie.

Výsledky sa čiastočne generujú a čiastočne musia byť vyhodnotené aj človekom. 

Úlohy s možnosťami odpovede, kde je jednoznačne dané, ktorá je správna odpoveď, systém sám zhodnotí správnosť odpovede. Ale pri úlohách, kde sa napríklad odpovedá formou fotografie, musí zasiahnuť ľudský faktor. Toto vyhodnocovanie sa celé odohráva v administračnej aplikácii, kde administrátor vidí každú jednu splnenú úlohu a má možnosť jej dodatočne znížiť alebo úplne odobrať body za nedostatočné plnenie úlohy.

Toto premietanie si úloh po skončení eventu, využívajú hlavne klienti po odohraní hry, kedy sedia v podniku, kde si premietajú a rozoberajú slpnené úlohy druhých tímov. Najzábavnejšia časť teambuildingu je záverečné vyhodnotenie.

zdroj: Mikuláš Kravárik

V čom sa vaša aplikácia odlišuje od iných? 

Naša aplikácia dáva klientovi úplnú kontrolu nad eventom. Od nastavenia miesta, času cez nastavenie si vlastných tematických úloh až po nastavenie si vlastných grafických prvkov v aplikácii. Ak klient nechce, resp. nemá čas na dlhé vypisovanie si s agentúrou, ktorá by mu podobný event zorganizovala, jednoducho si to všetko veľmi ľahko dokáže vyklikať aj sám. Samozrejme, naša firma to vie celé komplet spraviť za klienta. Od nastavenia eventu až po vytvorenie custom (tématických) úloh na mieru klientovi.

zdroj: Mikuláš Kravárik

Medzi veľké prednosti patrí aj to, že naša aplikácie nie je použiteľná len pre teambuildingy, ale aj napríklad ako školenie zábavnou formou, alebo sprievodný program rôznych akcií, prípadne ako podpora značky napr. na festivaloch a podobne. Využitie je široké.

Aké máte plány do budúcnosti? 

V začiatkoch aplikácia mala len pár funkcií a bola k dispozícii len pre Android. Až konkrétnym zisťovaním zákazníckych potrieb sme prišli k aktuálnej verzii. Už teraz pracujeme na novej verzii, ktorá bude nabitá novými funkciami. Chceli by sme ju vydať ešte tento rok.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech