Ecocapsule zažíva top obdobie. Projekt získal investíciu a ide do ďalšieho levelu

  • Posledných pár mesiacov bolo pre Ecocapsule, slovenskú firmu vyrábajúcu energeticky sebestačné mikrodomčeky, mimoriadne vzrušujúcim obdobím. Projekt, za ktorého návrhom stoja architekti Tomáš Žáček a Soňa Pohlová, získal významnú investíciu a zavŕšil svoju premenu zo startupu na klasickú spoločnosť.
ecocapsule_mountains
Ecocapsule
  • Posledných pár mesiacov bolo pre Ecocapsule, slovenskú firmu vyrábajúcu energeticky sebestačné mikrodomčeky, mimoriadne vzrušujúcim obdobím. Projekt, za ktorého návrhom stoja architekti Tomáš Žáček a Soňa Pohlová, získal významnú investíciu a zavŕšil svoju premenu zo startupu na klasickú spoločnosť.

Začiatkom tohto roka dostal úspešný slovenský startup Ecocapsule podporu od medzinárodnej skupiny investorov, čo mu umožnilo pretaviť sen o energeticky sebestačnom dome do reality. Investorov z Japonska, USA a Slovenska oslovila predovšetkým unikátnosť a potenciál produktu, v ktorom sa snúbia koncepty slobody, nezávislosti a ekologickosti. Investícia bola realizovaná v spolupráci s investičnou platformou Crowdberry.

Foto: Ecocapsule

Tím Ecocapsule sa teraz vďaka konečne môže plne sústrediť na ďalšiu fázu prototypovania a testovania. Nasledovať bude výroba – prvé kusy by mali byť doručené klientom koncom tohto roka. Prvá, exkluzívna edícia bude vyrobená v limitovanom počte 50 kusov. Druhá, sériovo vyrábaná edícia bude dostupná za nižšiu cenu, pričom začiatok výroby je plánovaný na koniec roka 2018. Možnosť predobjednať si Ecocapsule využili už desiatky klientov, vrátane jednej holywoodskej celebrity. Ďalším veľkým úspechom pre Ecocapsule je to, že sa stala hlavným exponátom slovenského pavilónu na výstave Expo 2017 v kazašskej Astane.

O čom tento futuristicky pôsobiaci projekt, ktorého príbeh sa začal písať už v roku 2008, vlastne je? Ide o energeticky sebestačný inteligentný mikrodom, ktorý na svoje fungovanie využíva solárnu a veternú energiu. Umožňuje ľuďom bývať aj na odľahlých miestach mimo inžinierskych sietí, pri zachovaní vysokej úrovne komfortu. Je možné ho využiť ako chatu, pop-up hotel, karavan, prípadne ako nabíjaciu stanicu pre elektrické autá.

Foto: Ecocapsule

Ecocapsule poháňa dvojitý systém produkcie energie, ktorý v spolupráci s výkonnými batériami zaručuje energetickú sebestačnosť aj v prípade dočasného nedostatku zdrojov. Pre prípad núdze Ecocapsule disponuje aj elektrickou prípojkou, umožňujúcou dobiť batérie z externého elektrického zdroja. Sférický tvar Ecocapsule je špeciálne navrhnutý tak, aby maximalizoval zber dažďovej vody a rosy. Vodné filtre potom zaistia premenu vody z akéhokoľvek prírodného zdroja na pitnú.

Vonkajší dizajn taktiež minimalizuje energetické straty. Duté steny vyplnené efektívnou tepelnou izoláciou ochránia obyvateľov pred nepriazňami počasia a pomáhajú znížiť spotrebu energie takmer na úroveň pasívneho domu. Jedinečný dizajn robí z Ecocapsule umelecké dielo, ktoré vynikne v akomkoľvek prostredí. Dom je optimalizovaný na jednoduchú prepravu. Zmestí sa do štandardného prepravného kontajnera a preto je možné ho poslať kamkoľvek po celom svete s udržaním nízkych prepravných nákladov.

Foto: Ecocapsule

Ecocapsule podporuje myšlienku udržateľného rozvoja, ponúka alternatívu bývania, ktorá využíva najnovšie technologické inovácie, umožňuje človeku harmonický kontakt s prírodou a minimalizuje negatívny dopad na životné prostredie. Počas posledných rokov tím pracovali na technologickom a produktovom dizajne, ktorý priviedli takmer k dokonalosti. Kým spočiatku bol projekt určený najmä do extrémnych podmienok, dnes sa oň zaujímajú aj ľudia z oblastí s drahým nájomným, ako New York či Silicon Valley.

 

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá