Ekologické upratovanie a dezinfekcia kancelárií: jedine s Rademou

  • Chcete vašim zamestnancom zabezpečiť maximálny komfort na pracovisku?
  • Dodržiavate všetky nariadenia zdravotníckych organizácií, no chcete zmaximalizovať opatrenia tak, aby sa vaši zamestnanci nebáli vrátiť z home officov na pracovisko?
  • Radema je profesionálna upratovacia služba, ktorá vaše priestory nielen dokonale uprace a zabezpečí krištáľovú čistotu, no najmä dezinfikuje vaše priestory od baktérií a vírusov, vrátane koronavírusu
  • Chcete vašim zamestnancom zabezpečiť maximálny komfort na pracovisku?
  • Dodržiavate všetky nariadenia zdravotníckych organizácií, no chcete zmaximalizovať opatrenia tak, aby sa vaši zamestnanci nebáli vrátiť z home officov na pracovisko?
  • Radema je profesionálna upratovacia služba, ktorá vaše priestory nielen dokonale uprace a zabezpečí krištáľovú čistotu, no najmä dezinfikuje vaše priestory od baktérií a vírusov, vrátane koronavírusu

Zamestnávatelia majú v aktuálnej dobe povinnosť udržiavať pracovné priestory nielen čisté, no hlavne adekvátne dezinfikované. Viete im poradiť, ako zabezpečiť bezpečné pracovné podmienky pre svojich zamestnancov v čase pandémie koronavírusu?

Všetky povrchy v kancelárskych priestoroch upratujeme univerzálnym čistiacim prostriedkom a samozrejme aj certifikovaným dezinfekčným prostriedkom. Takýto postup znižuje počet choroboplodných zárodkov, špiny a nečistôt na povrchu. Dezinfekcia zase zničí takmer všetky mikroorganizmy, teda baktérie, huby a vírusy. Väčší dôraz kladieme na často používané povrchy a spoločné priestory, ako pracovné stoly, dotykové príslušenstvo k počítačom a ďalej všetky kľučky, vypínače, telefóny, toalety, batérie či zvončeky. Súčasťou komplexného upratovania je, samozrejme, pravidelné vetranie všetkých kancelárskych priestorov.

Vaše portfólio služieb ponúka mnoho služieb spojených s klasických upratovaním a dezinfekciou kancelárskych priestorov. Je dezinfekcia interiérových priestorov univerzálna alebo existuje niekoľko rôznych spôsobov, pomocou ktorých ju vykonávate?

Tak ako takmer pri každej činnosti, aj upratovanie a dezinfekcia ponúka širokú škálu spôsobov a technológií, ako och vykonať. My aktuálne ponúkame dva spôsoby dezinfekcie kancelárskych priestorov – čistenie a dezinfekciou ozónom a parou. Obe možnosti vykonávame prostredníctvom certifikovaných spôsobov a postupujeme podľa najvyšších štandardov.

Väčšina z bežných požívateľov, s najväčšou pravdepodobnosťou, netuší ako prebiehajú a v čom spočívajú tieto druhy čistenia a dezinfekcie. Vedeli by ste nám ich priblížiť a bližšie opísať?

Samozrejme. V oboch prípadoch ide o ekologické čistenie a dezinfekciu kancelárskych priestorov, ktoré absolútne neškodia zdraviu vašich zamestnancov. Prvým spôsobom je v súčasnosti mimoriadne populárne čistenie a dezinfekcia ozónom, ktoré sa používa nielen v bežnej domácnosti či kanceláriách, ale aj na čistenie a dezinfekciu interiérov vozidiel. Ozón O3 je plyn, ktorý si vie efektívne poradiť s najrôznejšími druhmi mikroorganizmov, roztočov a iných parazitov. My túto dezinfekciu vykonávame výhradne použitím certifikovaných generátorov ozónu.

Druhým spôsobom je čistenie a dezinfekcia kancelárskych priestorov prostredníctvom pary. Horúca para pod tlakom účinne odstraňuje aj najsilnejšie nečistoty a najagresívnejšie škvrny. Najväčšou výhodou je jej dostupnosť aj na maximálne neprístupných miestach. Ak ale potrebujete, aby vaše kancelárske priestory boli nielen klinicky čisté, ale vyzerali ako nové, odporúčame radšej využiť túto alternatívu čistenia a dezinfekciu parou, pretože tá navráti vyblednutým a opotrebovaným povrchom stratený lesk.

zdroj: Radema

Ponúkate okrem týchto dvoch služieb aj nejaké doplnkové, nadštandardné služby určené pre bezpečné prevádzkovanie kancelárskych priestorov?

K celému balíku upratovania kancelárskych priestorov napokon pridáva aj čistenie priemyselných podláh. To je určené pre výrobné spoločnosti, expedičné sklady, reštaurácie, fitness centrá a iné priestory s migráciou veľkého počtu ľudí, teda aj firmy. Náš profesionálny stroj na čistenie priemyselných podláh je určený pre široké spektrum podlahových krytín. Je teda jedno, či máte vo firme podlahy z mramoru, parkiet či kobercov. Pomocou tohto prístroja zvládneme naozaj všetko!

Všetci dobre vieme, že zásada opakovaná Svetovou zdravotníckou organizáciou a Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky v znení rúško-odstup-ruky nemusí vždy stačiť na to, aby sme sa v pracovnom prostredí nenakazili. Je dezinfekcia kancelárskych priestorov jednorazovou záležitosťou, alebo je nutné vykonávať ju na pravidelnej báze?

Je úplne logické a pochopiteľné, že priestory, kde sa denne vystrieda niekoľko desiatok, stovák či tisícok ľudí, je nevyhnutné, aby dezinfekcia prebiehala v pravidelných intervaloch. Spoločne s migráciou zamestnancov, sa z miesta na miesto prenášajú aj mikroorganizmy, vrátane nebezpečného koronavírusu. Preto všetkým klientom prízvukujeme, že maximálnu bezpečnosť ich zamestnancov vedia zabezpečiť a ustrážiť len pravidelným dezinfikovaním a upratovaním všetkých kancelárskych priestorov.

Samozrejme, nechceme podceňovať alebo znehodnocovať dôležitosť základných nariadení mnohých zdravotníckych organizácií. Práve naopak, poukazujeme na dôležitosť pridania rôznych doplnkových služieb, ktoré prispievajú k ešte viac zvýšenej bezpečnosti na pracovisku. Staré overené pravidlo „prevencia je lepšia ako liečba“ tak 100 %-ne platí aj v tomto prípade.

Niektorí podnikatelia zamestnávajú dvadsať zamestnancov v jednom malom open space, iní zase niekoľko tisíc, ba dokonca desiatok tisíc zamestnancov v celej budove alebo komplexe budov. Od čoho sa odvíja cena za upratovanie kancelárskych priestorov?

Odpoveď na túto otázku je naozaj viac ako stručná. Všetko závisí najmä od počtu m2, ktoré potrebujete upratať a dezinfikovať, ale aj od frekvencie a kvantity využívania našich služieb.

V čom sa Radema odlišuje od iných konkurenčných profesionálnych upratovacích služieb?

Všetci zamestnanci Rademy prechádzajú pedantným výberovým procesom a spájajú nás rovnaké hodnoty – extrémne vycibrený zmysel pre organizáciu a poriadok. Maximálna spokojnosť našich zákazníkov, krištáľová čistota a dôraz na individuálne potreby každého kancelárskeho priestoru sú alfou a omegou nášho fungujúceho podnikania.

Obrovskou pridanou hodnotou je v súčasnosti nevyhnutný ekologický aspekt upratovania spojený so šetrením životného prostredia a neustálou snahou o kontinuálne znižovanie uhlíkovej stopy. Aj preto sa snažíme v najvyššej možnej miere nahradiť všetky konvenčné upratovacie prostriedky tými, ktoré sú založené na prírodnej báze. Rovnako prírodné sú aj oba druhy dezinfekcie kancelárskych priestorov, ktoré neškodia zdraviu ani životnému prostrediu. Dúfame, že aj takýmto malým gestom môžeme zanechať našu planétu pre budúce generácie v aspoň o niečo v lepšom stave, ako by bola, keby sme voči nej ostali ľahostajní.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá