Elon Musk ašpiruje na najbohatšieho človeka v histórii sveta. Bezosa predbehol o takmer 100 miliárd

  • Musk sa čoskoro stane najbohatším človekom, ktorý kedy chodil po Zemi
  • Jeho bohatstvo totiž mieri k 300 miliardám dolárov
Elon Musk, Tesla
TASR/AP/Matt Rourke, TASR/AP/David Zalubowski
  • Musk sa čoskoro stane najbohatším človekom, ktorý kedy chodil po Zemi
  • Jeho bohatstvo totiž mieri k 300 miliardám dolárov

Jeff Bezos bol s Elonom Muskom ako na hojdačke. Predbiehali sa o „malé“ sumy, no teraz ich delí takmer 100 miliárd. Elon Musk je oficiálne najbohatším človekom na svete. Okrem toho však ašpiruje na to, aby sa stal najbohatším človekom, ktorý kedy existoval.

Podľa Forbes dosiahla Muskova čistá hodnota majetku 271,3 miliardy dolárov k pondelkovému uzavretiu trhu, čo je o 41,7 miliardy dolárov viac ako v piatok. Vďačí za to aj nárastu akcií Tesly o 13 % a viac ako 16 miliónom nových akciových opcií v hodnote 16,1 miliardy dolárov, ktoré boli ocenené na základe poslednej správy o výnosoch Tesly.

Podľa Bloomberg Bilionaires Index má aktuálne Musk hodnotu 287 miliárd dolárov, zatiaľ čo Bezos 196 miliárd, čo je rozdiel o 93 miliárd dolárov.

Elon Musk bohatstvo
zdroj: Bloomberg Bilionaires Index

Presiahla 1 bilión

Za obrovský náskok voči svojmu rivalovi Bezosovi vďačí aj spoločnosti Hertz, ktorá sa rozhodla objednať 100 000 vozidiel od Muskovej Tesly.

Mali by milionári a miliardári platiť vyššie dane?

„Keďže záujem spotrebiteľov o elektrické vozidlá (EV) prudko stúpa, Hertz dnes oznamuje významnú investíciu do ponuky najväčšej flotily na prenájom elektrických vozidiel v Severnej Amerike a jednej z najväčších na svete. To zahŕňa počiatočnú objednávku 100 000 vozidiel Tesla do konca roka 2022 a novú infraštruktúru nabíjania EV v rámci globálnych operácií spoločnosti,“ oznámila 25. októbra Hertz.

Hertzov vozový park vozidiel Tesla by z veľkej časti pozostával z automobilov Tesla Model 3, ktoré stoja okolo 40 000 dolárov za vozidlo, informuje SFGate. Dohoda by tak podľa odhadov stála Hertz 4 miliardy dolárov, okrem nákladov na zabezpečenie infraštruktúry nabíjacích staníc. Zatiaľ nie je jasné, koľko bude stáť prenájom Modelu 3, najmä preto, že nedostatok áut na zapožičanie stále pretrváva.

Elon Musk bohatstvo
zdroj: Bloomberg Bilionaires Index

Vďaka tejto objednávke sa v pondelok podarilo spoločnosti Tesla oficiálne prekročiť hodnotu 1 bilión dolárov, informuje Business Insider. Musk zakončil pondelok s najväčším jednodňovým ziskom, aký kedy Bloomberg Billionaires Index zaznamenal.

Musk vlastní zhruba 20 % Tesly a tento podiel tvorí hlavný prínos do jeho bohatstva, ktorého časťou sú aj podniky, ako Boring Company a SpaceX.

Zdroje: Forbes, SFGate, Hertz, Business Insider, Bloomberg

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie