Elon Musk otvoril továreň Tesly v Kalifornii aj napriek prísnemu lockdownu

  • Majiteľ automobilky Tesla, Elon Musk poslal svojich zamestnancov v Kalifornii naspäť do práce
  • Urobil tak aj napriek lockdownu
Elon Musk znovu otvoril svoju továreň Tesly v Kalifornii
TASR, unsplash.com/ Andreas Dress,
  • Majiteľ automobilky Tesla, Elon Musk poslal svojich zamestnancov v Kalifornii naspäť do práce
  • Urobil tak aj napriek lockdownu

Vizionár a majiteľ automobilky Tesla Elon Musk od začiatku patril k najväčším skeptikom ohľadom pandémie koronavírusu a ochorenia COVID-19. To, že svoj pohľad nejak zásadne nezmenil, potvrdil aj svojim najnovším činom.

Aj napriek prísnemu zákazu sa rozhodol znovu otvoriť jednu zo svojich fabrík spoločnosti Tesla v kalifornskom Fremonte. Informoval o tom portál BusinessInsider

Túto informáciu Musk potvrdil v pondelok prostredníctvom svojho Twittera. Musk priznáva, že sa rozhodol otvoriť aj napriek riziku zatknutia seba alebo svojich zamestnancov. 

K tejto správe sa, pochopiteľne, vyjadrili aj samotní zamestnanci, ktorí sa pre BusinessInsider vyjadrili, že rozhodnutie nevrátiť sa do práce by pre nich mohlo znamenať stratu zamestnania. 

Musk hrozil Fremontu, že fabriku presunie niekde inde

Za otvorenie svojej fabriky bojoval Elon Musk aj tým, že sa vyhrážal predstaviteľom mesta Fremont, že svoje budúce programy, sídlo a koniec koncov aj fabriku presunie okamžite do Texasu alebo Nevady.

Taktiež sa v rámci spoločnosti rozhodol zažalovať americkú county Alameda v tom, že miestny zdravotný poriadok porušuje ústavu Kalifornie. 

Podnikateľ patrí medzi najväčších skeptikov koronavírusu 

Už od začiatku šírenia pandémie koronavírusu v USA patrí Elon Musk k najväčším skeptikom ohľadom tohto nového vírusu. Ten si zatiaľ v Spojených štátoch vyžiadal život viac ako 81-tisíc ľudí. 

Musk bol od začiatku proti bezpečnostným opatreniam, ktoré mali zmierniť šírenie ochorenia COVID-19. Taktiež sa prostredníctvom svojich tweetov obul do amerických úradov a vlády.

Tým vyčítal, že klasifikujú smrť akéhokoľvek pacienta pozitívneho na koronavírus ako smrť následkom ochorenia COVID-19 bez ohľadu na jeho ďalšie zdravotné problémy. 

Musk takéto správanie označil za zavádzajúce pre verejnosť a vyzval vládu, aby s tým okamžite prestala. 

Pomohol nemocniciam 

Okrem neustálej kritiky sa však majiteľ Tesly rozhodol aj pomôcť nemocniciam v štáte California, keď im daroval 1 255 pľúcnych ventilátorov, ktoré sú potrebné pri liečení nového koronavírusu. 

Zdroje: BusinessInsider, TheGuardian

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech