Elon Musk zdieľal meme obrázok 28-ročnej Američanky. Tá ho potom na trhu NFT predala za obrovskú sumu

  • Elon Musk na svojom Twitteri repostol meme, ktoré publikovala hobby umelkyňa Eva Beylin
  • Tá je z toho nadšená, keďže je obrovskou fanúšičkou miliardára
  • Na jeho profile mal obrázok taký úspech, že keď ho používateľka uviedla na trh NFT, predala ho skoro za 20 000 dolárov
Elon Musk prezdieľal obrázok
Facebook/Noticias Internacionales.APR, TASR/Charles Sykes/Invision/AP, Fil
  • Elon Musk na svojom Twitteri repostol meme, ktoré publikovala hobby umelkyňa Eva Beylin
  • Tá je z toho nadšená, keďže je obrovskou fanúšičkou miliardára
  • Na jeho profile mal obrázok taký úspech, že keď ho používateľka uviedla na trh NFT, predala ho skoro za 20 000 dolárov

Nie je tajomstvom, že miliardár Elon Musk na svojom Twitteri pravidelne zverejňuje rôzne meme. Na tejto sociálnej sieti má aktuálne 61 miliónov sledovateľov. Svet však zaujal práve príbeh hobby umelkyne Evy Beylin, ktorá vďaka miliardárovi získala poriadny balík. 

„Hlavným uznaním memológie je, aby vaše meme použil najväčší pán meme,“ uviedla 28-ročná Američanka pre CNBC

elon musk
zdroj: TASR via AP/John Raoux

Musk totiž zdieľal práve jej meme obrázok a jeho sledovatelia si ho obľúbili. Umelkyňa bola nadšená aj napriek tomu, že Musk k obrázku nepridal žiaden popis. Je totiž jeho veľkou fanúšičkou. Okrem toho sa jej podarilo to, v čo by nedúfala ani v tom najkrajšom sne. 

Obrázok predala na trhu NFT

Eva meme nazvala „Láska v čase Web3“. Zobrazuje kreslený pár pozorujúci ceny bitcoinu a etheru. Obrázok si získal veľkú pozornosť po tom, čo ho Musk prezdieľal na svojom účte na Twitteri. V tú noc ho umelkyňa uviedla do NFT ako nezameniteľný token na trhu Zora a o päť dní ho predala anonymnému kupujúcemu za päť etherov, čo je v prepočte asi 19 800 dolárov.

„Je to neskutočné,“ hovorí Beylin, ktorá má na NFT úspech aj napriek tomu, že obrázok kresleného páru nenakreslila a ani neupravila ceny bitcoinov a etheru. Iba sa inšpirovala inou používateľkou Twitteru, ktorá v obrázku upravila ceny kryptomien a zverejnila ho ako vtip. Na sociálnej sieti sa volá @shegenerates. 

Aby nebola tvorkyňa obrázku ukrivdená, Bailyn jej dala 20 % z predaja obrázka na NFT. Nie je prekvapením, že nemala žiadne námietky. 

Nevedia, či boli porušené autorské práva

Obe používateľky nevedia, kto je naozajstným autorom kresleného páru na obrázku. Nie je teda jasné ani to, či porušili nejaké zákony o autorských právach. Eva však získané peniaze plánuje reinvestovať do výtvorov iných umelcov na platforme NFT. 

„Ako hobby umelec by som nikdy nebola schopná reinvestovať do umenia, alebo si zaň nechať zaplatiť (okrem NFT). Takže peniaze reinvestujem späť do NFT,“ povedala Beylin. 

Kupujúci obrázok zaradil späť do zoznamu za 69,42 etheru, čo je v prepočte približne 275 000 dolárov. Síce je to menej, ako požadovaná cena predávajúceho, ďalší záujemca už za meme ponúkol 6,94 etheru, čo je asi 27 000 dolárov. 

„Ak sa to predá, Baylin získa 15 % z honoráru,“ prisľúbil človek, ktorý meme od Baylin kúpil. 

Zdroj: CNBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie